پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان گفت: سوم خرداد یکی از بارز ترین نصرت های الهی در یکی از درخشان ترین روزهای انقلاب اسلامی و سند حقانیت ملتی است که فرزندان برومند آن، خون پاک خویش را برای دفاع از سرزمین خود نثار کردند و اوج ایثار و جاودانگی را به نمایش گذاشتند.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالحمید پارسا فر  در گفت و گو با شستون اذعان کرد: عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در جهان است که باید با یادآوری و بازخوانی مجاهدت های عظیم فرزندان ایران در گذر از گذرگاهای خطیر آن زمان برای دستیابی به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی نهایت بهره را برد.
 
وی افزود: لحظه به لحظه عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر سر شار از درس گرفتن از مجاهدت ها، ایثار و فداکاری های بزرگ مردان ایران اسلامی است.
 
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان ادامه داد: اگر امروز در امنیت و اقتدار مشغول به تحصیل هستیم، به خاطر مجاهدت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس بوده که نگذاشتن حتی یک وجب از خاک کشور دست اجنبی بیوفتد.
 
پارسا فر خاطر نشان کرد: سوم خرداد یکی از بارز ترین نصرت های الهی در یکی از درخشان ترین روزهای انقلاب اسلامی و سند حقانیت ملتی است که فرزندان برومند آن، خون پاک خویش را برای دفاع از سرزمین خود نثار کردند و اوج ایثار و جاودانگی را به نمایش گذاشتند.
 
وی تصریح کرد: رمز پیروزی ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس مقاومت، وحدت و توکل به خداوند متعال بود که با دست خالی و تجهیزات اندک نظامی در آن دوران مردانه مقابل دشمن ایستادگی کردیم و به دنیا این پیام مخابره شد که فرزندان این مرز و بوم با جان فشانی از آرمان های امام و انقلاب تا آخرین نفس دفاع خواهد کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان درس‌ها و عبرت‌های دفاع مقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر را برای امروز و فردای کشور آموزنده و الهام بخش قلمداد و اضافه کرد: سهمگین‌ترین جنگ و تجاوز که با طراحی و حمایت همه جانبه اطلاعاتی، لجستیکی، مالی و رسانه‌ای استکبار جهانی به ویژه با چراغ سبز آمریکا علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران رقم خورد، تهدید بسیار بزرگی برای موجودیت انقلاب و استقلال کشور به شمار می‌رفت، امّا با الطاف الهی و به برکت هوشمندی و درایت حضرت امام راحل (ره) و بصیرت مردم و ایثار و فداکاری و شجاعت رزمندگان اسلام به یک "فرصت راهبردی" برای استحکام نظام و جهان گیر شدن پژواک پیام انقلاب اسلامی و حقانیت و مقاومت ملت ایران تبدیل شد.
 
پارسا فر خاطر نشان کرد: سوم خرداد؛ همچنان به عنوان برگ زرینی بر تارک تابناک تاریخ مجاهدت‌های بشری و مقاومت‌های اسلامی می‌درخشد به‌طوری که انگیزش الهی در احیاء ارزش‌های والای اسلامی ـ انسانی را در سطح کشور منتشر نموده و تا امروز تشعشعات انوار الهی و نورانی‌اش، چراغ راه و هدایتگر ملت در عبور موفقیت‌آمیز از گردنه‌های سخت پیش روی انقلاب و گذر از امتحانات الهی بوده است و این حماسه می‌تواند به عنوان الگویی ماندگار فراروی برنامه‌ها و طرح‌های ملّی در فتح قله‌های دیگری از عزت و شکوه و افتخار ملّی قرار گیرد.

انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۵۴


ارسال