جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
یک جانباز وغواص جنگ تحمیلی؛
باید دستاوردهای دوران جنگ به نسل جدید انقلاب انتقال داده شود
 
یک جانباز و غواص 8سال جنگ تحمیلی، گفت: 8سال دفاع مقدس، دست های بزرگی را به ما آموخت و دستاوردهای زیادی برای مردم و کشور به ارمغان آورد که باید این دستاوردها به نسل جدید انقلاب انتقال پیدا کند.
به گزارش عصرهامون، محمدرضا رخشانی مقدم در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، افزود: جبهه درس ايثار، از خودگذشتگی، شهامت، شجاعت، وفاداری و ميهن پرستی و غیره به همگان داد، بايد دستاوردهای آن دوران به نسل جديد انقلاب منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه سال 63 عازم مناطق جبهه های حق عليه باطل شده و به عنوان غواص در در گردان غواصی حضور داشته، ادامه داد: طی مدت حضورم در 8سال دفاع مقدس، در عمليات های والفجرهشت، بيت المقدس هفت و كربلای چهار و پنج حضور داشتم و در عمليات كربلای چهار مجروح شده ام.

وی خاطر نشان کرد: در آن ایام در هر مكاني كه آب وجود داشت، گردان غواصی ما نیزحضور پيدا مي كرد، به فرماندهی "حميد شفيعی" توانستيم اقدامات بسيار زيادي را در جهت نابودی دشمنان انجام دهيم.

رخشانی مقدم با اشاره به حضور 50 رزمنده سيستان و بلوچستان در گردان غواص، افزود: محمدرضا زاهد شيخی، شهيد بهمنی، شهيد جعفرزاده، شهيد جعفری، نجاری، محمودجعفری و ساير رزمندگان از اين استان در گردان غواص حضور داشتند و 75 شهيد از سراسر كشور در اين گردان تقديم نظام شدند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اينكه "اگر مجدداً جنگی رخ دهد حاضر هستيد حضور پيدا كنيد؟"، ادامه داد: اگر جنگ شود، برای دفاع از وطن و ناموس، مانند جنگ هشت ساله دفاع مقدس، خودم به همراه فرزندانم حضور پيدا خواهيم كرد و دشمن را شكست می دهيم.

وی با بيان اينكه در حال حاضر بازنشسته هستم، اذعان كرد: شهيد "فرزاد بهمنی" بهترين رفيق دوران جنگ من بود كه در آن زمان همواره كنار هم بوديم.

رخشانی اظهار كرد: عمليات والفجر هشت يكي از بهترين عمليات ها بود چرا كه توانستيم در اين عمليات اقدامات زيادی را در راستای نابودی و عقب نشينی دشمنان انجام دهيم و بسيار خوشحال شديم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۲۰۷


ارسال