شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خبر داد:
انجام عملیات مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در 135هزار هکتار از اراضی استان
 
رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر در 135 هزار هکتار از اراضی استان در حال مبارزه با ملخ های صحرایی مهاجر هستیم.
به گزارش عصرهامون، غلام حیدر ذورقی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: تاکنون در ۱۳۵هزارهکتار از مراتع شهرستانهای کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز این استان علیه ملخ صحرایی مهاجر سمپاشی شده است.

وی اظهار کرد: ۶۰هزار هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ بالدار و مابقی به پوره (نوزادملخ) اختصاص دارد.

وی بیان کرد: کار مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در کل کشور تاکنون در سطحی قریب به ۴۰۰هزار هکتار انجام شده که ۱۳۵هزار هکتار آن معادل ۳۴درصد در سیستان وبلوچستان صورت گرفته است.

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کلیه امکانات لجستیکی وتوان کارشناسی این سازمان، بی وقفه کار ردیابی ومبارزه با ملخ صحرایی مهاجر را دنبال کرده تا کمترین آسیبی به کشاورزان وارد نکنند.

وی با بیان اینکه این سطح از هجوم ملخهای صحرایی مهاجر در استان بی سابقه است، به کشاورزان توصیه کرد: در صورت مشاهده این آفت مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

شایان ذکر است برابر اعلام سازمان جهانی خواروبار کشاورزی (فائو)همچنان شاهدهجوم ملخ صحرایی مهاجر به سوی کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۲۳


ارسال