شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس مرکز بهداشت سراوان گفت: در راستا حفظ سلامت شهروندان در ماه رمضان سال جاری بالغ بر یک هزار و 600 بازدید انجام شده و همچنین با افراد متخلف بهداشتی برخورد شده است.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالحمید بزرگ زاده در گفت و گو با شستون بیان کرد: در راستای حفظ سلامت شهروندان، مرکز بهداشت شهرستان سراوان اقدام به طراحی برنامه های مختلفی در واحد های ستادی شهرستان از جمله در واحد بهداشت محیط نسبت به ساماندهی و بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در اماکن عمومی، مساجد، حسینیه ها، اماکن متبرکه و ... انجام داده است.

 وی افزود: همچنین در این راستا بالغ بر یک هزار و 600 بازدید انجام و همچنین با افراد متخلف بهداشتی برخورد شده که تعداد 15 مورد تخلف بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی و 9 باب مغازه و کارگاه تولیدی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی پلمپ شده است.

 رئیس مرکز بهداشت سراوان خاطر نشان کرد: در بخش مواد غذایی از مواد غذایی مشکوک از نظر سلامت بهداشتی نمونه برداری انجام شد و مقدار 320 کیلوگرم مواد غذایی جمع آوری و معدوم شده است.

بزرگ زاده ادامه داد: با دستگاه های پرتال (قابل حمل) کنترل های محیطی انجام شده و همچنین در بخش بهداشت آب، نمونه برداری میکربی نیز انجام شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون 15 مورد پلمپ مراکز مواد غذایی و مراکزی  که با سلامت مردم در ارتباط بوده اند، پلمپ شده است.

 رئیس مرکز بهداشت سراوان در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، در کمترین زمان ممکن موضوع را به سامانه 190 گزارش دهند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
 
انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۹۰۱


ارسال