چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
خطیب نماز جمعه سراوان:
نشان دادن اُبهت ایران با سرنگون کردن پهپاد آمریکایی/عدالت، یکی از عالی ترین آرمان های نظام اسلامی
 
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه که به مرزهای ایران تجاوز کرده بود با توجه به اینکه هیچ رادار و تکنولوژی نمی توانست مسیر رفت و آمد آن را رصد کند، نشانه اُبهت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با اشاره به شهادت شهید چمران، بیان کرد: شهید چمران دانشمند، نخبه، مجاهد انقلابی  و دلداده مسیر خداوند متعال بود که با تمام قدرت به رزمندگی پرداخت.

 وی با توجه به حضور مجاهد گونه شهید چمران در لبنان، افزود: شهید چمران در بعد سیاسی و مسائل رزمی و نظامی به خوبی درخشید که در میان ملت ملسمان ایران به چهره محبوب تبدیل شد.

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: اگر امروز در قله قدرت ایستاده ایم، به خاطر مجاهدت ها، رشادت و بالندگی های شهید چمران و چمرانی هایی است که در مسیر حق به خوبی گام برداشته اند.

 حجت اسلام و المسلمین بامری سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه که به مرزهای ایران تجاوز کرده بود با توجه به  اینکه هیچ رادار و تکنولوژی نمی توانست مسیر رفت و آمد آن را رصد کند، را نشانه اُبهت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و مجاهدت و رشادت های رزمندگانی چون شهید چمرانی ها دانست. 

وی با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی هر اداره و یا ارگان یک وظیفه خاصی دارد، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در طول چهل سالی که از انقلاب می گذرد به خوبی وظیفه و رسالت خود را در مباحث فرهنگی و دینی برای فرهنگ اسلامی در جامعه اسلامی انجام داده که انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب توسط مسئولین از این نهاد انقلابی نیز به خوبی بهره برداری شود.

 امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به قرار گرفتن در هفته قوه قضاییه، عدالت را یکی از عالی ترین آرمان های نظام اسلامی که در حکومت اسلامی ایجاد شده است، برشمرد و خاطر نشان کرد: عدالت در تمامی ادیان و ذهن انسان ها جایگاه ویژه ای دارد  و عدالت یکی از شعارهایی بود که مردم را به انقلاب علاقمند کرد و هدف امام خمینی (ره) از انقلاب اسلامی برپایی عدالت در جامعه اسلامی بود.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری تصریح کرد: برای تحقق عدالت در جامعه باید قوانین عادلانه، ساختار عادلانه ومجریان عادل و با تقوا باشند چرا که در جامعه اسلامی تبعیض و نابرابری برخلاف حکومت و سیره اسلامی است.

وی با اشاره به  اینکه در بدنه قوقه قضاییه باید سالم ترین و متقی ترین افراد قرار بگیرند، گفت: از دستگاه قضا انتظار می رود افرادی که در بدنه این نهاد قرار دارند که عدالت را به خوبی رعایت نمی کنند برخورد جدی انجام شود تا مردم احساس کنند پشتوانه دارند و دست ظالمان را کوتاه کنند.

امام جمعه شهرستان سراوان سرعت بخشی به دادرسی ها و برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی را از دیگر خواسته های مردم عنوان و اذعان کرد: عدالت باید به گونه ای در جامعه ایجاد شود که مظلومین احساس کنند که نظارت و سلامت دقیق از سمت این دستگاه انجام می شود.

حجت اسلام و المسلمین بامری یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با تمامی دشمنی دشمنان، انقلاب اسلامی را به خوبی مدیریت کرده اند و تمامی سیاست مداران، کارشناسان و صاحب نظران از مدیریت و سکان داری ایشان انگشت به دهان مانده اند.

 وی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با وجود 30 سال دشمنی دشمنان،  قدرتمندانه مقابل همه توطئه های دشمن ایستادکی کرده اند و با وجود سوء قصد به ایشان، اما باز هم به خوبی راه و آرمان های امام خمینی (ره) را ادامه داده اند که در دنیا بی نظیر و کم نظیر است.
 انتهای پیام/الف.د 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۰۶


ارسال