چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۰
22 هکتار از اراضی ملی زاهدان رفع تصرف شد
 
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: 22 هکتار از اراضی شهرستان زاهدان رفع تصرف به به انفال عمومی بازگردانده شد.
به گزارش عصرهامون، داریوش سرگلزایی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: طی عملیاتی در منطقه ملک آباد سیاهدک زاهدان، 22 هکتار از اراضی ملی، دراستای حفظ و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی و اجرای حکم صادره از سوی محاکم قضایی و اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ حفاظت و بهره‌برداری مبنی بر رفع تصرف از زمین‌های ملی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاری مستمر مأموران انتظامی و مراجع قضایی، رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شد.

وی ادامه داد: ارزش ریالی این میزان از اراضی بر 22میلیارد ریال بوده است.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در رفع تصرفات افراد سودجو با بهره گیری از نا آگاهی مردم، اقدام به فروش اراضی دولتی به مردم می کنند و این در صورتی است که مردم باید قبل از خرید هر گونه زمین، از مراجع قانونی وضعیت زمین مربوطه را جویا شوند تا در آنیده با مشکلی مواجه نشوند.

این مسئول با تأکید بر حراست از عرصه های ملی و منابع طبیعی افزود: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در این خصوص، این اداره کل با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی از هر شخص حقیقی و حقوقی می باشد تا این ثروت های خدادادی را برای نسل های آینده حفظ شود.

سرگلزایی گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و مسائل مربوط به منابع طبیعی مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 (امداد جنگل و مرتع) اطلاع دهند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۲۸


ارسال