جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
درخت زینتی شیشه شور زینت بخش معابر و میادین
 
درخت شیشه شور یکی از گونه های بسیار زیبا و چشمگیری است که گل های قرمز رنگ و سوزنی شکلی دارد که می توانند منظره منحصر به فردی را در فضای سبز شهری ایجاد کند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از  شستون؛ درختی به نام شیشه شور که با گرم شدن هوا زینت بخش خیابان‌های شهر در سراوان و ایرانشهر شده است. درختی تزئینی که در مقابل خشکی، گرما و باد داغ مقاوم است و ویژگی ممتاز آن، حالت مجنون گونه‌اش است که به بید مجنون نواحی جنوب مشهور است و از آنجایی که فضای سبز شهری در ارتقای کیفیت زندگی انسان نقش آفرین است، می تواند در زیست پذیر بودن شهر دارای اهمیت ویژه ای باشد.

بیان این مطلب بدان جهت است که شهروندان فضاهایی را که در شهر برای گذراندن اوقات فراغت، تفریح و گردهمایی های دوستانه انتخاب می کنند، انتظار دارند دارای فضای سبز روح بخش و دل نشین باشد.

کاشتن گل، گیاه، درختچه، بوته های علفی و درخت در راستای ارتقاء فضای سبز سیمای شهر بسیار دارای اهمیت است تا شهروندان برای گذراندن اوقات فراغت به مکان های عمومی شهر مراجعه کنند.

 یکی از درختانی که زیبایی آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و زیبایی خاصی به بولوارها و میادین می بخشد، درخت شیشه شور است که می تواند زینت بخش فضای سبز باشد.

 هاشم دهقانی، شهردار سراوان در گفت و گو با شستون، بیان کرد: درخت شیشه شور یک درخت زینتی است که معمولا در معابر و میادن غرس می شود  که دارای زیبایی منحصر به فردی است.

 وی افزود: این درخت دارای برگ ها و گل های سوزنی شکل است که در مناطق گرم خشک است، رشد می کند.

 شهردار سراوان با اشاره به رشد قابل ملاحضه درخت شیشه شور در مناطق گرد و غباری و هوای شرجی، گفت: این درخت گل دهی بسیار اندکی در فصل پاییز دارد اما زمان گل دهی اصلی آن در فصل بهار است.

 دهقانی خاطر نشان کرد: گل های درخت شیشه شور معمولا قرمز است اما در برخی از گونه های این درخت، گل های آن به رنگ زد است.

وی تصریح کرد: حداقل ارتفاع درخت شیشه دو تا دو نیم متر و حداکثر سه تا چهار متر است.

شهردار سراوان اذعان کرد: در برخی از نقاط شهر این درخت غرس شده اما چون دارای هزینه بالایی است فعلا نمی توان برنامه خاصی برای کشت حداکثری این گونه در معابر، میادین و یا پارک های شهر طراحی کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۴۱۳


ارسال