چراغانی شبانه بانک های سراوان در وضعیت قرمز سیستان و بلوچستان

22 تير 1398 ساعت 8:47

علی رغم اینکه 11 شهرستان استان سیستان و بلوچستان در محدوده قرمز مصرف برق قرار دارند، که لامپ های اکثر بانک های شهرستان سراوان پس از ساعت اداری روشن است.


به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، با توجه به گرم شدن هوا در فصل تابستان استفاده از  انرژی برق افزایش چشمگیری داشته به گونه ای که این مهم موجب شده تا در برخی از مناطق سیستان و بلوچستان و دیگر استان های کشور شاهد افت ولتاژ و یا خاموشی باشیم.
 
شهروندان می توانند با استفاده از لامپ های کم مصرف و یا خاموش کردن حداقل یک لامپ و مدیریت مصرف برق در ساعات اوج مصرف، از هدر رفت این سرمایه ملی جلوگیری کنند.
 
در این روزها که دمای هوا در استان سیستان و بلوچستان گاها بالای ۴۰ درجه می رسد، علاوه بر مردم از شهروندان از دستگاه های دولتی و بانک ها و موسسات انتظار می رود که در مصرق برق صرفه جویی لازم را داشته باشند.


 
اما بانک های موجود در سطح شهرستان سراوان علی رغم تمامی توصیه هایی که برای صرفه جویی در مصرف برق انجام شده، به صورت شبانه روزی روشن است.
 
در پیگیری هایی که خبرنگار شستون از محمد رفیع شجاعی مدیر شرکت برق شهرستان سراوان داشت، وی توصیه کرد که تمامی ادارات سطح شهرستان در مصرف برق صرفه جویی کنند.

وی با توجه به اینکه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری نیز باید در مصرف برق صرفه جویی و یا حداقل از لامپ های ال ای دی استفاده کنند، خاطر نشان کرد: بانک ها برای روشن بودن لامپ ها در ساعات تعطیلی و شب، موضوع امنیت را مطرح می کنند.

لازم به ذکر است 11 شهرستان سیستان و بلوچستان در محدوده قرمز مصرف برق قرار دارند.
 

انتهای پیام/الف.د


کد مطلب: 113824

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/113824/چراغانی-شبانه-بانک-های-سراوان-وضعیت-قرمز-سیستان-بلوچستان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/