شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
با فعالیت سامانه مونسون در سیستان وبلوچستان؛
خاش بیشترین سهم بارندگی ها را به خود اختصاص داد
 
مدیر کل مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان وبلوچستان گفت: با فعالیت سامانه مونسون در سیستان وبلوچستان بخش «نیلگان»خاش بیشترین سهم بارندگی ها را به خود اختصاص داد.
به گزارش عصرهامون، با فعالیت سه روزه مونسون در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان صدای آب در رودخانه های فصلی این منطقه طنین انداز و موجی از خوشحالی را در دل مردم به وجود آورد.

به گونه ای که در سه روز گذشته با رسیدن موج قوی سامانه آب و هوایی مونسون اقیانوس هند به جنوب کشور شاهد بارندگی در شهرستان‌های خاش، سراوان، سیب و سوران، سرباز و مهرستان هستیم که بیشترین بارش ها با ۳۳.۵ میلیمتر در «نیلگان» از توابع خاش گزارش شده است.

عبدالرحمن شهنوازی، مدیر کل مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان وبلوچستان دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: تاکنون از 23 ایستگاه بارانسنجی و هواشناسی استان گزارش بارندگی دریافت شده که بیشینه بارش ها مربوط به ایستگاه نیلگان خاش بوده، همچنین هسته بارش ها بیشتر در شهرستان های، خاش، سراوان و مهرستان متمرکز است به گونه ای که در ایستگاه های بارانسنجی رحمن آباد ایرندگان خاش 31، قادرآباد مهرستان 24، آشار مهرستان 23، پیرآباد سراوان 21، نیلگان خاش 15 و دشتوک سراوان 10 میلی متر باران باریده است.

وی از تداوم بارندگی ها تا چند روز آینده در استان خبر داد و گفت: محور مهرستان- ایرانشهر و مهرستان به سرباز نیز به دلیل طغیان رودخانه های محلی مسدود شده بود که صبح امروز با تلاش راهداران بازگشایی شد.

از شهروندان خواستار آن شد تا در زمان وقوع صاعقه از قرار گیری در ارتفاعات و فضای باز خودداری کنند و از آنجایی که احتمال سیلابی شدن برخی رودخانه های محلی وجود دارد از تردد در این مناطق نیز خودداری کنند.

گفتنی است در پی بارش باران و وقوع رعد و برق شدید و صاعقه روز جمعه 21 تیرماه یک شهروند در بخش ایرندگان خاش جان خود را از دست داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۶۹


ارسال