سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست اداره شیلات شهرستان سراوان گفت: پروژه به وزن رسانی لارو ماهیان گرمابی در شهرستان سراوان با هدف توانمندسازی جوامع روستایی اجرایی شده است برای 26 نفر زمینه اشتغال را فراهم کرده است.
به گزارش عصرهامون، عبدالصمد دهقان در گفت و گو با شستون بیان کرد: پروژه به وزن رسانی لارو ماهیان گرمابی در شهرستان سراوان با هدف توانمندسازی جوامع روستایی برای اولین‌ بار در سطح کشور و همچنین تامین به موقع و با وزن مناسب بچه ماهی  به عنوان یکی از ارکان مهم تولیدات پایدار آبزی پروری در دوباب استخر خاکی به مساحت نیم هکتار برای دومین سال برنامه ریزی و اجرایی شد. 
 
وی افزود: این پروژه ضمن رفع مشکل تامین نهاده در شهرستان موجب ارتقاء شاخص های معیشی و ایجاد اشتغال پایدار در اقشار روستایی شده و هم اکنون به صورت مستقیم برای 6 نفر به صورت غیر مستقیم برای 20 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
 
سرپرست اداره شیلات شهرستان سراوان با بیان اینکه برای آغاز پروژه از محل کمک های دولتی  میزان یک میلیون قطعه لارو به صورت رایگان جهت رهاسازی در استخر تامین و رهاسازی شده است، اضافه کرد: همچنین با هدف حمایت از تولید کننده، بچه ماهی پس از به وزن رسانی در طی دوره سه ماهه توسط بخش دولتی خریداری و در سطح استخرهای سراوان و شهرستان های همجوار رهاسازی می شود. 
 
دهقان یادآور شد: با توجه به برنامه  ریزی انجام شده در  شیلات شهرستان و توصیه های فنی و کارشناسی در پایان دوره تعداد بیش از 200 هزار قطعه بچه ماهی با وزن مناسب از محل استخرهای مذکور برداشت خواهد شد که علاوه بر خودکفایی شهرستان در تامین بچه ماهی مورد نیاز، بخشی نیز در واحدهای پرورشی شهرستان های دیگر به صورت رایگان رهاسازی خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه  برنامه ریزی برای تامین و رهاسازی بچه ماهی به میزان 200 هزار در منابع آبی  و آب بندان های منطقه در مساحتی قریب به 200 هکتار برای برای سال های آینده پیش بینی و انجام خواهد، خاطر نشان کرد:  در فصل آینده برنامه ریزی برای ادامه پروژه به وزن رسانی برای تامین بچه ماهی منابع آبی در دستور کار خواهد بود که به محض آبگیری سد ها و آب بندهای شهرستان بلافاصله رهاسازی خواهد شد. 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۰۶۱


ارسال