دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۴
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان:
ضرورت نشر اخبار پرمحتوا با رعایت اخلاق حرفه ای/ رسانه ها از بازارگرمی کاذب پرهیز کنند
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: ضرورت دارد تا رسانه ها به دور از بازار گرمی کاذب، اخبار و گزارشات خود را با هدف تقویت منافع ملی و رشد و شکوفایی استان و کشور منتشر کنند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام مصطفی محامی در دیدار با اصحاب رسانه که شب گذشته به مناسبت روزخبرنگار انجام شد گفت: توطئه های دشمنان از گذشته بوده و امروز نیز به اوج خود رسیده که به تعبیر مقام معظم رهبری، دشمن آرایش جنگی به خود گرفته و در چنین شرایطی مسئولیت اصحاب رسانه حساس تر و خطیرتر از گذشته است.
 
وی افزود: در ابعاد مختلف باید تلاش شود و خبرنگاران نیز با دقت و ظرافت بیشتری نسبت به پوشش اخبار و گزارشات خود اقدام کنند که در ابتدا لازم است در رسانه ها کارها تخصصی و با کیفیت پیش برود که نیازمند زحمت، آموزش، تجربه و تلاش است.
 
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: در مجموعه رسانه های استان نیازمند اخلاق حرفه ای هستیم که در این بخش در سیستان وبلوچستان نیازمند توجه و تقویت بیشتری هستیم چرا که در برخی رسانه ها و فضای مجازی مطالبی منتشر می شود که به دور از اخلاق حرفه ای و گاهاً خلاف واقعیت است.
 
وی گفت: برخی افراد به منظور جذب مخاطب بیشتر اخباری را منتشر می کنند که مستند نبوده و یا اینکه توجهی به منافع دینی و ملی نمی کنند و صرفاً به منظور رسیدن به مسائل زودگذر قومی و جناحی و... دست به چنین حرکاتی می زنند و این موضوع به دور از خلاق است.  
 
وی تصریح کرد: محتوای اخبار و گزارشات نیز باید در راستای اهداف نظام اسلامی و منافع ملی و استانی باشد چرا که بعضی از مطالب می تواند باعث تشنج و یا ضربه به منافع شود و در حقیقت اخبار رسانه ها باید با لحاظ کردن تمامی جوانب و با هدف رشد و شکوفایی بیشتر استان منتشر شود.
 
وی تاکید کرد: اینکه برخی ها با نشر اخبار مختلف به صورت مقطعی و زودگذر بازار گرمی کاذب می کنند هیچ سود و منفعتی برای مردم و پیشرفت استان ندارد بلکه آنچه ماندگار خواهد بود تلاش برای شکوفایی، تحقق اهداف انقلاب، تحکیم پایگاه های اجتماعی نظام اسلامی و تبیین سیاست های نظام در کنار بیان خدمات نظام اسلامی توام با مطالبه گری است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۸۰۸


ارسال