جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان از کمبود پزشک متخصص در این شهرستان ابراز گلایه و خواستار افزایش سهمیه پزشکی برای بومیان این شهر شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در جنوب شرق ترین نقطه کشور از کمبود پزشک متخصص رنج می برند که این امر باعث شده مردم منطقه برای درمان به شهرهای دیگر سفر کنند.

 گرچه در شهرستان سراوان پزشک متخصص در کلینک های وابسته بیمارستان رازی در حال انجام خدمت به مردم هستند، اما با توجه به جمعیت بالای این منطقه، پاسخگوی نیاز شهروندان نیست که این امر منجر به تشکیل صف ها شبانه برای دریافت ویزیت شده است.

 مولوی عبد الصمد ساداتی  امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان با بیان اینکه خدمات مناسب درمانی از دغدغه ها مردم مناطق محروم سیستان و بلوچستان از جمله شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان است، کمبود پزشک  متخصص و امکانات درمانی را موجب گلایه و رنج مردم عنوان کرد و خواستار چاره اندیشی مسئولان و افزایش سهمیه پزشکی برای بومیان این مناطق شد.

وی با بیان اینکه نیاز های اولیه برای مردم سلامت و بهداشت است، افزود: عدم ماندگاری پزشک در این مناطق منجر به گلایه و رنجش مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان شده است.

 امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان ادامه داد: مسئولین مربوطه با اختصاص و افزایش سهمیه پزشکی برای بومیان می توانند کمبود پزشک را در این شهرستان جبران کنند چرا که مردم این منطقه کم بضاعت هستند و برای درمان با هزینه های سنگین و مصافت طولانی به سایر شهرستان ها دچار مشکل می شوند.

لازم به ذکر است محمد باقر یوسفی رازلیقی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان علت عدم حضور برخی از پزشکان متخصص در این شهرستان را عدم وجود پرواز مستقیم به تهران عنوان کرده و راه اندازی مجدد فرودگاه سراوان را برای توسعه ارتقای خدمات بهداشتی موثر دانست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۹۸۱


ارسال