سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۸
آبشار پلکانی پور رینگی نگین گردشگری در منطقه حفاظت شده بیرک
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سراوان گفت: آبشار پلکانی پور رینکی در منطقه حفاظت شده جنگلی بیرک و میان درختانی همچون ارژن، بنه، بادام کوهی و انجیر کوهی قرار گرفته است.
به گزارش عصرهامون؛ موسی دهقان نژاد در گفت و گو با شستون با بیان اینکه منطقه حفاظت شده بیرک با وسعت 73 هزار هکتار به طول 105 کیلومتر و عرض میانگین 7 کیلومتر است، بیان کرد: این منطقه دارای گونه های گیاهی و جانوری متفاوتی است که منطقه بیرک را به یک منطقه جذاب در استان سیستان و بلوچستان برای طبیعت گردان مبدل ساخته است.

 وی افزود: این منطقه دارای چشم اندازهای زیبا و دیدنی همچون غار، چشمه، آبشار، مکان های باستانی و سنگ نوشته و همچنین داروهای گیاهی متنوع و درخچه های خوشبو است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سراوان در ادامه آبشار پور رینکی را یکی از آبشار های منطقه حفاظت شده جنگلی بیرک بیان کرد که در تمام فصول سال فعال و دارای آب است.

 دهقان نژاد ادامه داد: این آبشار در دره ای به نام پور رینکی در دامنه منطقه حفاظت شده جنگلی بیرک واقع شده که به صورت پلکانی به ارتفاعات مختلف (از 17 متر به بالا) تشکیل شده است.

 وی خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه منطقه کوهستانی بوده، مردم این مناطق جهت بالا برفتن از آبشار پور رینکی از طناب بلوچی استفاده می کنند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: اطراف این آبشار پوشیده از درختانی همچون ارژن، بنه، بادام کوهی و انجیر کوهی است که فضای دل نشینی و جذابی را برای بیننده ترسیم می کند.

دهقان نژاد اذعان کرد: فاصله آبشار پور رینکی تا بخش پسکوه شهرستان سیب و سوران 21 کیلومتر است که در تمامی فصول سال پذیرای گردشکرانی از مناطق مختلف استان و کشور است.

انتهای پیام/    
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۰۰۵


ارسال