سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در شهرستان سراوان به طور چشمگیر مراکز دینی، علمی، افزایش یافته و همچنین بخشی از محصولات کشاورزی این منطقه به ثبت جهانی رسیده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و روی کار آمدن یک نظام اسلامی در ایران، توجه به نقاط محروم کشور دو چندان شد به طوریکه که محرومیت زدایی و زودودن غبار محرومیت در کشور در اولویت قرار گرفت.
 
سیستان و بلوچستان یکی از استان های محروم کشور است که وسعت زیاد آن باعث شده تا خدمات رسانی در آن کمی با مشکل مواجه شود اما باز هم مسئولین و دست اندر کاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای آبادانی این استان از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.
 
احداث مدارس، دانشگاه، بیمارستان، مراکز درمانی و بهداشتی، احداث مساجد و حوزه های علمیه، راه سازی، برق رسانی، آب رسانی از جمله خدماتی که در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان و به ویژه شهرستان سراوان پس از انقلاب اسلامی ایران انجام شده است.
 
شهرستان سراوان در جنوب شرق ترین نقطه کشور دارای پنج دانشگاه علمی و کاربردی، پیام نور، ملی، آزاد و فرهنگیان است که این امر موجب شده تا هزینه تحصیل برای شهروندان کاهش یابد.
 
همچنين احداث دومین بیمارستان شهرستان مرزی سراوان و احداث و افتتاح مراکز بهداشتی و خانه بهداشت ها در روستاهای صعب العبور یکی دیگر از خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دورترین نقطه کشور یعنی زادگاه خورشید ایران است.
 
نظام مقدس جمهوری اسلامی که با رویکرد احیای ارزش های دین مبین اسلام روی کار آمد، در زمینه گسترش مسجد، حوزه های علمیه، حسینه ها و دیگر مراکز دینی و مذهبی از هیچ کوششی فروگذار نکرده است به گونه ای که در شهرستان سراوان مراکز مذهبی و دینی به وفور یافت می شود که در حال ترویج و احیای ارزش های دین مبین اسلام هستند.
 
علی رغم اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران چیزی به عنوان شیلات در سراوان وجود نداشت، که با روی کار آمدن حکومت اسلامی در حال حاضر  در شهرستان سراوان ۵۵ باب استخر پرورش ماهی گرمابی احداث شده که به طور متوسط در هر سال ۴۵ تن ماهی صید می شود‌ و به طور مستقیم و غیر مستقیم برای ۲۵۰ نفر اشتغالزایی شده است.
 
ثبت جهانی هشت هکتار محصول خرمای ارگانیک دشت مک سوخته جالق سراوان را می توان از دیگر خدمات ارزنده نظام مقدم جمهوری اسلامی ایران دانست چرا که قبل از انقلاب هیچ گونه اقدامی در این زمینه انجام نشده است. 
 
علیرضا شهرکی فرماندار شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست به طوریکه در هفته دولت سال جاری در شهرستان سراوان 74 پروژه افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
 
وی افزود: همچنین در بخش خصوصی دو پروژه سردخانه هزار و 500 تنی و جایگاه سیلندر پر کنی در شهرستان سراوان در هفته دولت افتتاح شد.
 
فرماندار سراوان خاطر نشان کرد: آب رسانی به روستاهای صعب العبور، بهسازی معابر روستایی، افتتاح مدرسه و بهسازی قنوات از جمله مهم ترین پروژه های شهرستان سراوان در راستای خدمات رسانی بهتر و محرومیت زدایی در شهرستان به شمار می رود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۸۴


ارسال