چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع مجتمع آموزش عالی سراوان:
پیشرفت 80 درصدی گلخانه صنعتی مجتمع آموزش عالی سراوان/ پرورش قارچ صدفی با استفاده از تجربه اساتید و دانشجویان
 
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع مجتمع آموزش عالی سراوان گفت: گلخانه صنعتی مجتمع آموزش عالی با متراژ 300 متر مربعی 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
به گزارش عصرهامون؛ محمد طاهر میرکزهی در گفت و گو با شستون  با بیان اینکه دانشگاه سیستان و بلوچستان در دهه پنجاه فقط دارای رشته های فنی و مهندسی بوده است، بیان کرد: این دانشگاه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران توسعه پیدا می کند و در دهه 60 دانشکده کشاورزی زابل راه اندازی می شود.

وی با توجه به اینکه فلسفه راه اندازی  دانشگاه ها تأمین و ترویج نیروی انسانی متخصص برای دولت ها بوده است، افزود: دانشگاه های نسل سه دانشگاه هایی هستند که در خدمت تولید و ثروت و تربیت نیروی انسانی کارآفرین هستند یعنی نیروی انسانی متخصص را تربیت می کنند که در جامعه می تواند از طریق شرکت های دانش بنیان فناوری تولید و ثروت به وجود آورند.

  معاون اداری، مالی و مدیریت منابع مجتمع آموزش عالی سراوان ادامه داد: یک جامعه زمانی می تواند پویا باشد که  تولید، خدمات و بازرگانی داشته باشد که مانند حلقه های زنجیر بهم متصل هستند.

 میرکزهی اضافه کرد: با وجود تمامی ظرفیت ها و پتانسیل ها  اوایل دهه 80 دانشکده کشاورزی در سراوان راه اندازی شد که رشته های کاردانی گیاهان دارویی و تولیدات گیاهان دارویی  و ترویج بوده است که تا سال 90 اکثر رشته های اخذ شده در این مرکز مرتبط با کشاورزی بود.

وی خاطر نشان کرد: ماهیت رشته های کشاورزی به گونه ای است که دانشجو باید به صورت عملی وارد مزرعه شود و کار کند که متناسب با این موارد مجتمع آموزش عالی با ایجاد کلکسیون گیاهان دارویی و تولید 60 رقم خرما گام های مناسبی برداشت.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع مجتمع آموزش عالی سراوان یادآور شد: همچنین گلخانه صنعتی با متراژ 300 متر مربع با سازه های کاملا مهندسی شده با هدف پوشش نیاز دانشجویان  و تولید ثروت راه اندازی اما به بهره برداری نرسیده است.

میرکزهی خاطر نشان کرد: این گلخانه 80 در صد پیشرفت فیزیکی داشته و با پیگیری های انجام شده قرار است در آینده نیز یک گلخانه دیگر با کمک خیرین در سایت جدید مجتمع آموزش عالی احداث شود.

وی با بیان اینکه هنوز الگوی کشت در گلخانه مشخص نشده است، گفت: در این گلخانه قرار است بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل و خیار تولید شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع مجتمع آموزش عالی سراوان تصریح کرد: با توجه به تجربه برخی از اساتید و دانشجویان قرار است پرورش قارچ صدفی نیز در این مجتمع انجام شود. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۲۹۲


ارسال