چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سومین جشنواره "هامین" در روستای پره کنت شهرستان سراوان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، سومین جشنواره هامین با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و فرهنگی سیستان و بلوچستان، فرماندار شهرستان، رئیس شورای شهر و جمعی از مردم در روستای پره کنت برگزار شد.

 جلال زایی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با شستون بیان کرد: "هامین" در واقع مراسم شکرانه  یک سال تلاش و کوشش کشاورزان در بحث برداشت متعدد و متفاوت رطب اسشت که جشن گرفته می شود.

وی افزود: هامین در سال 1394 این با شماره 1091 این مهم به ثبت رسید و همه افرادی که در این مسیر زحمت کشیده بودند توانستند هویت و اصالت "هامین" را به سمتی رقم زنند که امروز به خود افتخار کنیم که در پایان فصل برداشت خرما در جشن کشاورزان حضور پیدا کنیم.

مدیر کل میراث  فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امروز گردشگری کشاورزی در مزارع و باغ ها می تواند باعث توسعه زیر ساخت ها شود، خاطر نشان کرد: امید است گردشگری مزارع، گردشگری  کشاورزی، نگاه به ایده های نو و خلاق در حوزه کشاورزی، را در کنار "هامین" و سایر موارد تأثیر گذار را نیز ادامه دهیم.

جلال زاهی خاطر نشان کرد: "هامین" سر لوحه بسیاری از گردشگری ها از قبیل گردشگری کشاورزی که  قرار است رقم بخورد، باشد.

لازم به ذکر است اجرای موسیقی محلی، ساخت سفال توسط صنعتگران روستای کلپورگان و همچنین حصیر بافی از دیگر برنامه های سومین جشنواره "هامین" در روستای پره کنت بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۱۶


ارسال