جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:
کلپورگان مهد تمدن سفالی/ 500 میلیون تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت ها اختصاص یافت
 
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: برای راه اندازی بازارچه فروش محصولات صنایع دستی و احداث اقامتگاه در روستای جهانی کلپورگان اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
به گزارش عصرهامون؛ علیرضا جلال زایی در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: با توجه به اهمیت توسعه کلپورگان که باید هر چه سریعتر نسبت به توسعه زیر ساخت ها اقدامات لازم انجام شود، اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان برای راه اندازی بازارچه فروش محصولات صنایع دستی در نظر گرفته شده است.

 وی افزود: در راستای توسعه زیر ساخت ها در روستای کلپورگان نیز اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان برای احداث اقامتگاه که بتواند پاسخ نیاز گردشگران را بدهد، تخصیص داده شده است.

مدیر کل  میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ادامه داد: ایجاد تغییرات احتمالی در مکان های مناسب با چشم اندازهای بسیار خوب با حضور و مشارکت سرمایه گذارانی که دل در گرو آداب، رسوم و سنن دارند، انجام می شود.

برای توسعه زیرساخت ها بخش خصوصی ظرفیت خوبی است
جلال زایی با بیان اینکه کلپورگان مهد تمدن سفالی است که حداقل 7 هزار سال قدمت دارد، توصیه کرد: اقدامات باید به گونه ای باشد که در توسعه زیر ساخت ها خود را نشان دهد. شاید امروز دولت از بخش تصدی گری در بحث زیر ساخت ها به دلیل معضلات و مشکلات نتواند انجام کار کند و اگر این مهم را به باشندگانی به عنوان سرمایه گذار سپرده شود که سرمایه گذاران بتوانند خود را با شرایط مردم منطقه به روز کنند، بی شک اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

مدیر کل  میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تصریح کرد: بر اساس اصل خود ترمیمی در بسیاری از مناطق مردم را ترغیب و تشویق به خود ترمیمی و مشارکت همه جانبه در توسعه زیر ساخت ها دعوت می کنیم.

 جلال زایی با اشاره به اینکه رسانه ها می توانند با انتشار اخبار مردم را دعوت به سرمایه گذاری جهت آبادانی میهن کنند، گفت:  اگر می خواهیم بسیاری از چشم اندازها نماد و نمود پیدا کنند باید با تلاش و کوشش زیر ساخت ها را با حضور بخش خصوصی توسعه دهیم.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۴۹


ارسال