پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراوان:
458 تعاونی در حوزه صادرات و واردات نقش آفرینی دارند
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سراوان گفت: در شهرستان 458 تعاونی وجود دارد که دارای 33 هزار و 80 نفر با گرایش های مختلف است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، بشیر دهواری در حاشیه تجلیل از تعاونگران شهرستان سراوان با اشاره به اینکه اقتصاد کشور به دست تولید کنندگان و خدمات دهندگان می چرخد، بیان کرد: نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایرا بر سه پایه دواتی، تعاونی و بخش خصوصی استوار است که بخش تعاونی به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شود.

وی افزود: در حال حاضر در شهرستان سراوان 458 تعاونی در حال فعالیت هستند که  33 هزار و 801 نفر در این تعاونی ها عضو و برای 5 هزار و 476 نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراوان ادامه داد: تعاونی های فعال در سطح شهرستان در گرایش های مختلف از جمله مرغداری، شن و ماسه، کشاورزی، مرزنشینان، سفال، صنایع دستی، خدمات اداری و گروه های همیار در حال  هستند.

دهواری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های مناسبی در حوزه تعاونی در شهرستان وجود دارد می توان با همکاری و همیاری دستگاه های اجرایی در سراوان در حوزه اشتغال  گام های قابل توجهی برداشت.

وی با بیان اینکه در حوزه سفال 12 تعاونی در امور بانوان مشغول به کار هستند، تصریح کرد: 47 تعاونی در حوزه بانوان در شهرستان فعال هستند که مهم ترین دغدغه بانوان در بحث فروش محصولات است که امید می رود با همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی چاره ای برای این معضل نیز اندیشیده شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد معافیت های مالیاتی در حوزه تعاونی های مرزنشینان را عامل رونق در این حوزه دانست و گفت: اگر بتوانیم اتاق تعاون را در شهرستان مستقر کنیم، می توانیم در حوزه صادرات و واردات نیز نقش آفرین باشیم.

لازم به ذکر است عصر روز گذشته از جمعی از تعاونگران فعال شهرستان سراوان با حضور فرماندار با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۲۸


ارسال