پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱
امام جمعه سراوان:
دشمن شناسی مهم ترین پیام عاشورا/ بی توجهی به مکتب کربلا منجر به تکرار آن خواهد شد
 
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: امروزه دشمنان دین خدا نسبت به پرچم اسلام و اولیاء خدا توطئه ها دارند و اگر بی دقتی شود حادثه های عاشورا و کربلاها در طول تاریخ تکرار خواهد شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در جمع عزاداران حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، گفت: ماه محرم یادآور نهضت غم بار اباعبدالله الحسین(ع) و شهادت یاران با وفایش در سرزمین کربلا است اگر  نهضت و امام حسین (ع) را مطالب کنیم پیام های متعددی را دریافت خواهیم کرد. 

وی با اشاره به دو پیام نهضت عاشورا، ادامه داد: شخصیتی که پرچم داری نهضت عاشورا را داشت امام حسین(ع) که یک چهره دوس داشتنی و متشخص بود و همچنین در عصر پیامبر(ص) جز محبوب ترین ها و در پیشگاه خدای متعال و نبی خدا بود.
 
 امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: دشمنانی که از اسلام کینه به دل داشتند علیه نویه نبی خدا آنچنان تبلیغات و برنامه ریزی کردند که باید معصوم و حجت خدا تنها بماند و گروهی هم با پرچم اسلام بیایند و او را به شهادت برسانند.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه یکی از پیام های مکتب عاشورا این است که ما باید دشمن را خوب بشناسیم خاطر نشان کرد:  امروزه دشمنان دین خدا نسبت به پرچم اسلام و اولیاء خدا توطئه ها دارند و اگر بی دقتی شود حادثه های عاشورا و کربلاها در طول تاریخ تکرار خواهد شد.

 وی تصریح کرد: شناخت امان حسین (ع) یکی از ویژگی هایی افرادی بود  که در کربلا اباعبدالله الحسین(ع) و خانواده و یارانش را محاصره، بعضی از آنها در رکاب آن حضرت و هم سفر امام حسین(ع) بودند اما حب دنیا و شیرینی مال و دنیا باعث شد که به خطا بروند و طمع دنیا آنها را آنچنان گرفته بود که بهترین، شاخص ترین، عزیزترین و محبوب ترین شخصیت آن زمان را به شهادت برسانند تا به مال دنیا دست پیدا کنند.
 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۲۹


ارسال