دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
خطیب نماز جمعه سراوان:
آموختن ایثار و مقاومت از نهضت امام حسین (ع)/ اجرایی شدن گام سوم تو دهنی محکم به اروپاییان دغل باز است
 
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: درس ایثار و مقاومت را از مکتب و نهضت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) آموخته ایم که امید است از این مسیر به خوبی مقابل انحرافات امروزی استفاده کنیم.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با اشاره به اینکه درس ایثار و مقاومت را از امام حسین (ع) آموخته ایم، بیان کرد: امید است هدف و مسیر نهضت ابا عبدالله الحسین (ع) را به خوبی بشناسیم و از این مسیر مقابل انحرافات امروزی برای خود سازی و مقابله با دشمن استفاده کنیم.

 وی افزود: مداحان و عزاداران دقت داشته باشند تا در مداحی از الفاظ و سبک های پسندیده و در شأن ائمه اطهار (ع) استفاده کنند.

 امام جمعه شهرستان سراوان  با بیان اینکه به بهانه مداحی و اینکه دلسوخته اهل بیت (ع) هستیم نباید احساسات مردم را جریحه دار کرد، گفت: به هیچ وجه نباید اجازه داد که با مداحی میان فرق اسلامی تفرقه و اختلاف ایجاد شود.
 
حجت السلام و المسلمین بامری خاطر نشان کرد: گاها مشاهده شده به بهانه عزاداری، فرق ها شکافته شده و یا لباس ها دریده شده و برهنه اقدام به عزاداری می کنند، که این موارد باعث خدشه دار شدن شأن عزاداری می شود و نباید اجازه داد چنین حرکاتی انجام شود.

 وی به دستگاه قضاییه شهرستان توصیه کرد تا با افرادی که به بهانه عدم اعتقاد به محرم و عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) در شهرستان اقدام به برگزاری مراسمات عروسی با ساز و دهل می کنند، برخورد جدی انجام دهند.

 امام جمعه شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: رئیس جمهور دستور اجرایی شدن گام سوم را داده است که انتظار می رود با توجه به بدعهدی آمریکایی ها و اروپایی ها در برجام گام سوم با صلابت و استوار محکم تر برداشته شود.

 حجت السلام و المسلمین بامری گام سوم را تو دهنی محکم به اروپاییان دغل باز است که به بهانه یک کانال مالی، ایرانیان را به بازی گرفته اند، تصریح کرد: در برجام آمریکا بد عهدی کرد و از طرف دیگر اروپا نیز در بازی خبیثانه آمریکا نیز ما را به بازی گرفتند.

 وی اضافه کرد:  برجام زمانی برای مردم ارزشمند است که طرف مقابل صادقانه پای کار باشد نه اینکه به بهانه برجام دست از آرمان ها و فلسفه وجودی انقلاب اسلامی برداشت. 

 امام جمعه شهرستان سراوان گفت: باید با آمریکایی ها و اروپاییان با صلابت، مقتدر و محکم برخورد کرد.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۵۷


ارسال