سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
گزارشی از معضلات کشاورزان سراوانی؛
سلف خران و معتادین بلای جان خرما داران در سراوان/ آتش زدن نخیلات دستمزد کشاورزان معترض
 
با آغاز فصل برداشت خرما در شهرستان سراوان، معتادین اقدام به جمع آوری محصول کشاورزان کرده و به سلف خران در سطح شهر به فروش می رسانند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، با شروع فصل برداشت خرما در شهرستان سراوان، بازار سلف خران خرما نیز در شهرستان رونق پیدا کرده و با نصب بنر در معابر شهرستان اقدام به خریداری خرمای کشاورزان کرده اند.

 بلوچ یکی از کشاورزان سراوانی گفت: با شروع فصل برداشت خرما مشکلات و معضلات جدیدی برای کشاورزان به وجود آمده که از مسئولین مربوطه انتظار می رود برای رفع چنین معضلاتی چاره اندیشی کنند.

 وی افزود:  معتادین و افراد بی هویت در ساعات مختلف شبانه روز وارد نخلستان ها می شوند و اقدام به جمع آوری محصول خرما کشاورزان می کنند.

 این کشاورز سراوانی ادامه داد: معتادین خرمای جمع آوری شده را به سلف خران و افرادی که با نصب بنر در معابر اقدام به خریداری خرما کشاورزان می کنند، می فروشند که به بلای جان کشاورزان تبدیل شده اند.

  بلوچ اضافه کرد: جمعی از معتادین، کارتن خواب ها و افراد بی هویت در محدوده بخشان شهرستان در نخلستان های سراوان به منظور جمع آوری خرما به صورت موقت ساکن شده اند که  با توجه به عدم رعایت بهداشت به دلیل نبود سرویس بهداشتی و حمام، در مزارع و پای درختان رفع حاجت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: دلالان و سلف خران با نصب بنر و پارچه نوشته در معابر شهرستان نیز باعث تشدید سرقت محصول خرمای کشاورزان شده اند که زحمت یک ساله باغداران سراوانی در سال جاری با وجود تعداد زیاد معتادین و افراد بی هویت به باد فنا رفته است.

این کشاورز سراوانی تصریح کرد: در سالهای گذشته کشاورزان شهرستان با تنظیم شکواییه مراتب را به اطلاع مسئولین رسانده اند که با کنجکاوی معتادین و خاطیان و شناسایی اسامی امضا کنندگان، اقدام به آتش زدن نخیلات و باغات کشاورزان کرده اند  که این امر موجب شد تا کشاورزان به صورت محسوس اعتراض نکنند.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۸۲


ارسال