يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: امام حسین (ع) هدف از قیام خود را انجام دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد که محرم فرصت مناسب برای ترویج حسنات و شناساندن منکرات در جامعه است.
به گزارش شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در گفت و گو با شستون، بیان کرد: امام حسین (ع) هدف از قیام و نهضت خود را اصلاح امت جد خود و انجام دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر فرموده است.

 وی افزود: بسیاری از آلودگی ها و انحرفات به خاطر فراموشی دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در آن زمان به وجود آمده بود  که باعث شد امام معصوم در آن زمان به شهادت برسد و انسان های فاسد و جبار در کرسی خلافت پیامبر (ص) بنشینند.

 امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: به کرسی خلافت نشستن افراد جبار و فاسد موجب شد تا مردم آگاهی پیدا نکنند و باعث شد در دنیای اسلام انحراف به وجود آید.

حجت اسلام و السملمین بامری اضافه کرد: ماه محرم باید تلنگر و تأمل باشد تا حقانیت و جبهه حق را بشناسیم  و نسبت به معروفات و حقیقت ها تلاش کنیم.

 وی خاطر نشان کرد: همچنین باید نسبت به انحرافات توجه داشته باشیم  و بتوانیم مباحثی را که موجب ابجاد انحراف در فکر، اندیشه و عمل میان مسلمانان در بعد سیاسی و عبادی می شود را به مردم بشناسانیم.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۹۸


ارسال