شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۵
امام جمعه سراوان:
عزاداری ماه محرم باید انسان ساز و دین ساز باشد
 
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: عزاداری امام حسین(ع) باید انسان ساز، مسلمان ساز و دین ساز باشد البته باید توجه داشته باشیم خدای متعال بعضی از بستر ها و بعضی از مکان ها و بعضی از جاها به یاد و نام کسی است، توجه کرده است تا انسان را متوجه کند به کجا وارد شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ حجت اسلام و المسلمین مجتبی بامری در جمع عزاداران حسینی با اشاره به اینکه باید در مسیر خدا، راه خدا و بندگی خداوند متعال گام برداریم، بیان کرد: اگر در ماه محرم عزاداری کنیم اما در رفتار و تفکر ما جهتی و تلنگرب ایجاد نشود، در واقع استفاده و بهره نبرده ایم.

وی افزود: همه ی مسائلی که در دین خدا است ویژگی خاصی دارد به خصوص عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) که انسان را از زشتی ها دور می کند و به سمت خوبی ها سوق می دهد.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و اشک ریختن برای این امام مظلوم و معصوم باید کاری بکند که در درون اندیشه ی ما تحولی ایجاد شود.

حجت اسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: اگر فردی در عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) شرکت کرد و بعد از محرم هیچ تلنگری در وی ایجاد نشد، در کاسبی همان گران فروشی، در چشم و دلش همان شهوت، در زبانش همان غیبت، در همه ی ابعاد هیچ تغییری نکرد، توجهی به وی از طرف خدای متعال نشده است.

وی خاطر نشان کرد: عزاداری امام حسین(ع) باید انسان ساز، مسلمان ساز و دین ساز باشد البته باید توجه داشته باشیم خدای متعال بعضی از بستر ها و بعضی از مکان ها و بعضی از جاها به یاد و نام کسی است، توجه کرده است تا انسان را متوجه کند به کجا وارد شده است.


انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۶۲۳


ارسال