يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۶
رئیس جهاد کشاورزی سراوان:
آرزوی کشاورزان سراوانی به حقیقت پیوست/ توزیع 100 هزار کارتن خرما با برند سراوان، سوران و مهرستان در سراوان
 
رئیس جهاد کشاورزی سراوان گفت: از آنجایی که برند دار شدن محصول خرما سراوان یکی از آرزوهای کشاورزان سراوانی بوده، در سال جاری 100 هزار کارتن خرما با برند سراوان، سوران و مهرستان به اداره تعاون روستایی شهرستان تحویل داده شده است.
به گزارش عصرهامون؛ شیرزاد کمالی در گفت و گو با شستون  با اشاره به اینکه  چهار هزار تن به ظرفیت سردخانه ها، مجموع فرآوری و بسته بندی شهرستان در هفته دولت اضافه شده است، بیان کرد: با مشارکت بخش خصوصی برای نگهداری خرما بهره برداران گام های مناسبی در شهرستان برداشته شده است.

 وی افزود: کشاورزان همواره به نبود کارتن خرما با برند شهرستان معترض بوده اند که 100 هزار کارتن به اتحادیه تعاون روستایی شهرستان از محل صندوق حمایت توسعه بخش کشاورزی با برند شهرستان های سراوان، سوران  و مهرستان  تحویل داده شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سراوان اضافه کرد: کشاورزان علت  فروش خرما به سلف خران به صورت فله ای در شهرستان را عدم وجود کارتن خرما با برند شهرستان بیان کردند که این معضل نیست رفع شده است.

کمالی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت بسیار بالایی در خصوص سردخانه در شهرستان وجود دارد، کشاورزان می توانند محصول خود را در سردخانه های شهرستان نگهداری کنند.

وی با توجه به انیکه داشتن برند برای محصول خرما یکی از آرزوهای شهرستان بوده است، تصریح کرد: از طریق ادارت، معتمدین و تریبون های نماز جمعه اعلام شده است که کارتن خرما با برنده شهرستان های سراوان، سوران و مهرستان  در اختیار اداره تعاون روستایی است که از کشاورزان انتظار می رود محصول خرما خود را با برند استان های دیگر بسته بندی نکنند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت:  در باغات سطح شهر و حاشیه شهر مشکل نا امنی وجود دارد که این قسمت مربوط به حوزه نیروهای انتظامی شهرستان است.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۶۶۹


ارسال