سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان گفت: یکی از علت های تشکیل صف های شبانه سیستم نوبت دهی حضوری و عدم رعایت نظام ارجاع به پزشک متخصص در شهرستان است که با راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی و اینترنتی این معضل نیز رفع خواهد شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، در روزهای اخیر فیلمی از تشکیل صف های شبانه مقابل کلینیک بیمارستان رازی شهرستان سراوان برای دریافت نوبت پزشک متخصص توسط برخی از شهروندان در شبکه های اجتماعی منتشر شد که گلایمندی مردم را به دنبال و شهروندان خواستار رفع این معضل شدند.

در تماسی که خبرنگار شستون با محمد باقر یوسفی رازلیقی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان داشت، وی گفت: هر کجا که سیستم نوبت دهی حضوری وجود داشته باشد، مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان با بیان اینکه در تلاش هستند تا این مشکل رفع شود، ادامه داد:  با راه اندازی سیستم نوبت دهی اینترنتی و تلفنی مردم از مراجعه حضوری بی نیاز خواهند شد و دیگر شاهد تشکیل صف های شبانه مقابل کلینیک های پزشکان متخصص نخواهیم بود.

یوسفی رازلیقی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل کمبود پزشک در شهرستان وجود ندارد، خاطر نشان کرد: 30 متخصص در شهرستان سراوان در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند اما با توجه به  جمعیت 450 هزار نفری  شهرستان مشکلات تا حدودی وجود دارد.

 وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: از طرف دیگر اگر شهروندان در وهله اول به پزشک عمومی مراجعه و از طریق نظام ارجاع به پزشک متخصص مراجعه کنند بار مراجعات بی مورد به متخصصین بسیار کمتر خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان راه اندازی مجدد فرودگاه سراوان را در توسعه و پیشرفت بهداشت و درمان شهرستان بسیار موثر دانست و ادامه داد: یکی از مهم ترین علت عدم حضور پزشک در شهرستان طولانی بودن راه به اولین فرودگاه است که با راه اندازی مجدد فرودگاه تأمین نیروی انسانی نیز بیشتر خواهد شد.

یوسفی رازلیقی خاطر نشان کرد: با راه اندازی مجدد فرودگاه سراوان تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز نیز بهتر خواهد شد و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان تجهیزات را دریافت و تأمین کرد و هم این امر در توسعه سلامت و بهداشت و درمان شهرستان بسیار موثر خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۸۵۲


ارسال