در راستای کاهش ترافیک و برقراری انظباط شهری؛

دستفروشان معابر بیمارستان رازی در بازارچه محلی ساماندهی شدند/ اختلالات اقتصادی؛ عامل روی آوردن شهروندان به شغل های کاذب

15 آبان 1398 ساعت 9:44

شهردار سراوان گفت: به دلیل سیاست‌های موجود در حوزه اشتغالزایی، رفع بیکاری و نیز دیگر اختلالات اقتصادی، طیفی از شهروندان نیازمند نیز به دستفروشی روی آورده‌اند و ناچارند از این راه، امرار معاش کنند که در این راستا شهرداری سراوان با ایجاد بازارچه های محلی در نقاط مختلف شهر اقدام به سامان دهی دست فروشان سیار می کند.


به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، مدتی بود که عده ای از شهروندان با بساط کردن در اطراف بیمارستان مشکل رفت و آمد را برای آمبولانس ها و بیماران به وجود آورده بودند که شهرداری این امر را با کمک بخش خصوصی ساماندهی کرد.

از آنجایی که با توسعه شهر نشینی رفع نیاز اقتصادی به ویژه در جوانان به یک ضرورت تبدیل شده، برخی از شهروندان به شغل کاذب دستفروشی روی آوردند که شهرستان سراوان از این قائده مستثنی نیست و اگر در نقاط مختلف شهر نظر بیافکندیم شاهد وانت بارها و دستفروشان خواهیم بود.

برخی ها معتقد هستند نباید به دستفروشان برخورد کرد چرا که آنها از این مسیر امرار معاش می کنند و نباید از این حقوق اندک آنان را محروم کرد و برخی دیگر معتقد هستند که دستفروشان منجر به برهم زدن انظباط شهری می شوند.

از سوی دیگر بر اساس تبصره یك بند دو از ماده 55 قانون شهرداری‌ها (اصلاحی 1345)، «سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز آنها و میدان‌ها و پارك‌ها و باغ‌های عمومی برای كسب و یا سكنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مكلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماكن مذكور فوق به وسیله ماموران خود راسا اقدام كند. 

در همین راستا دستفروشان معابر بیمارستان به همت شهرداری و با همکاری بخش خصوصی در بازارچه محلی معراج ساماندهی شده اند تا مشکلات عبور مرور برای آمبولانس و بیماران مرتفع شود.

هاشم دهقانی شهردار سراوان  با اشاره به دغدغه‌مندی شهرداری سراوان در خصوص امرار معاش نیازمندان بیان کرد: به دلیل سیاست‌های موجود در حوزه اشتغالزایی، رفع بیکاری و نیز دیگر اختلالات اقتصادی، طیفی از شهروندان نیازمند نیز به دستفروشی روی آورده‌اند و ناچارند از این راه، امرار معاش کنند که در این راستا شهرداری سراوان با ایجاد بازارچه های محلی  در نقاط مختلف شهر اقدام به سامان دهی دست فروشان سیار می کند.

وی با بیان اینکه نظرسنجی‌های صورت گرفته از رضایت شهروندان و دستفروشان از طرح ساماندهی حکایت دارد، افزود: پس از استقبال شهروندان و دست فروشان از جمعه بازار برای سهولت خرید خانواده‌ها و کمک به معیشت دستفروشان  و همچنین کمک به کاهش ترافیک و برقراری انضباط شهری،  بازارچه های محلی در نقاط مختلف شهر راه اندازی می شود.

شهردار سراوان با توجه اینکه موضوع سد معبر یک آسیب اجتماعی است که تخلف نیز محسوب می‌شود، ادامه داد: به همین منظور در برخی خیابان‌ها  بازار‌چه های محلی دایر می‌شود و علاقه مندان به فعالیت در این بازارچه ها می توانند همه روزه در وقت اداری  به شهرداری سراوان مراجعه کنند.
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 117231

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/117231/دستفروشان-معابر-بیمارستان-رازی-بازارچه-محلی-ساماندهی-شدند-اختلالات-اقتصادی-عامل-روی-آوردن-شهروندان-شغل-های-کاذب

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/