شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان:
سیستان و بلوچستان نماد وحدت در کشور/ برقراری امنیت پایدار توسط بسیجیان شیعه و سنی در مرز
 
امام جمعه اهل سنت مهرستان گفت: در برقراری امنیت پایدار در این منطقه شاهد حضور بسیجیان و پاسداران شیعه و سنی هستیم که در کنار یکدیگر از کشور مرزبانی کرده و با سعه صدر با مردم برخورد می کنند.
به گزارش عصرهامون؛ مولوی عبدالخالق حسین زهی در گفت و گو با شستون با بیان اینکه هفته وحدت به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام از جانب امام خمینی (ره) نامگذاری شده است، اذعان کرد:  به طور واقعی وحدت میان شیعه و سنی در ایران اسلامی و به ویژه در استان سیستان و بلوچستان به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود:  مردم شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان مانند برادر در کنار هم زندگی می کنند و مقدسات یکدیگر احترام می گذارند.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان با اشاره به اینکه طبق اصول و آیین همگی به ریسمان الهی چنگ می زنیم، خاطر نشان کرد: احترام به مقدسات یکدیگر در سیستان و بلوچستان موجب محبت و الفت میان شیعه و سنی شده و این استان را می توان نماد وحدت در کشور عنوان کرد.
 
مولوی حسین زهی بیان کرد: همچنین در برقراری امنیت پایدار در این منطقه شاهد حضور بسیجیان و پاسداران شیعه و سنی هستیم که در کنار یکدیگر از کشور مرزبانی کرده و با سعه صدر با مردم برخورد می کنند.
 
وی تصریح کرد: هیچ کس نمی تواند وحدت میان مردم این منطقه را از بین بین ببرد چرا که هر وقت به قرآن و سنت پیامبر اکرم (ص) عمل کنیم، وحدت میان فرق اسلامی مستحکم تر می شود. 
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان گفت: وحدت در استان سیستان و بلوچستان به مانند درخت تنومندی است که این امر را در دفاع از مرز و حفاظت از کشور به خوبی به نمایش گذاشته شده است. 
 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۱۸


ارسال