سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نبود پیست اتومبیلرانی و موتور سواری در شهرستان سراوان منجر به آن شده تا جوانان در حاشیه شهر به صورت غیر قانونی اقدام به برگزاری مسابقات و انجام حرکات نمایشی کنند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، علاقه شدید جوانان به رشته موتور سواری و اتومبیل رانی باعث شده تا همواره این رشته جذاب مورد استقبال جوانان قرار گیرد که استقبال از این رشته مهیج در سراوان از این قاعده مستثنی نیست.

از سوی دیگر توجه و توسعه زیر ساخت های لازم برای این رشته ورزشی موجب می شود تا شهروندان و افراد فعال در اتومبیل رانی و موتور سواری با قواعد و قوانین صحیح رانندگی آشنا شوند که با برنامه ریزی مناسب مسئولان مربوطه و ایجاد امکانات مناسب کارنامه قابل قبولی در این رشته داشت.

در ماه های اخیر مشاهده شده که تعدادی از جوانان شهرستان سراوان در جوار عید گاه (مصلی اهل سنت) تجمع کرده و اقدام به برگزاری مسابقات کرده و از این طریق هیجانات خود را تخلیه می کنند.

با توجه به اینکه پیست اتومبیل رانی و موتور سواری در شهرستان وجود ندارد، جوانان  دست به چنین اقدام خطرناکی زده اند که اگر این موضوع از سوی متولیان امر رفع نشود ممکن از خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را بر جای بگذارد.

هر رشته ورزشی دارای هیجانات خود خاص است و رشته اتومبیل رانی و موتور سواری نیز هیجان خود را دارد و از آنجایی که برخی از جوانان هیجان را در سرعت می بینند، این رشته از اقبال بسیار بالایی میان جوانان برخوردار است. 

احداث پیست اتومبیل رانی نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی در سراوان
محمد رضا گمشادزایی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سراوان در این راستا در گفت و گو با خبرنگار شستون با اشاره به اینکه اتومبیلرانی و موتور سواری یکی از رشته هیا محبوب میان جوان به شمار می رود، گفت: در سیستان و بلوچستان و به ویژه شهرستان سراوان در رشته اتومبیل رانی و موتور سواری استعداد های خوبی در قسمت بانوان و آقایان وجود دارد که می توانند در مسابقات کشوری و برون مرزی افتخار آفرینی کنند.

 وی افزود: با احداث پیست اتومبیل رانی و موتور سواری در شهرستان سراوان می توان با برنامه ریزی مناسب استعداد های این خطه از کشور را شناسایی و با آموزش های لازم شاهد مقام آوری جوانان در این رشته محبوب و حذاب باشیم.

 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سراوان ادامه داد: برای احداث و راه اندازی پیست اتومبیل رانی و موتور سواری در سراوان نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیند که این پیست در خارج از شهر احداث شود.

برگزاری مسابقات اتومبیل رانی در حاشیه شهر سراوان غیر قانونی است
 گمشادزایی خاطر نشان کرد: در ماه های اخیر کلیپ هایی از جوانان سراوانی در حاشیه شهر و در جوار عید گاه (مصلی اهل سنت) منتشر شده که اقدام به برگزاری مسابقات کرده اند که این امر غیر قانونی است و با توجه به اینکه از استاندارد های لازم برخورد نیست باید برای جلوگیری از بروز حادثه نیروی انتظامی، شهرداری، شورای شهر و فرمانداری اقدامات لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: در منطقه دشت مک سوخته بخش مرزی جالق شهرستان سراوان مکان مناسبی برای برگزاری مسابقات اتومبیل رانی وجود دارد که با برگزاری مسابقات کشوری در این منطقه می تواند در حوزه گردشگری و اقتصاد شهرستان نقش آفرین باشد.

با توجه به اینکه تفریجگاه در شهرستان سراوان برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان بسیار اندک است و اکثر جوانان اوقات خود را به بطالت سر می کنند و یا به سمت قلیان سراهای موجود در سطح شهر کشیده می شوند، از مسئولین انتظار می رود با تدابیر لازم، زمینه ورود سرمایه گذاران را به این شهر فراهم کرده تا مانع از گرفتاری جوانان در باتلاق اعتیاد شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۸۸


ارسال