سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
معاون سیاسی فرمانداری سراوان:
وحدت عامل اصلی توسعه و امنیت در سیستان و بلوچستان
 
معاون سیاسی فرمانداری سراوان گفت: عامل اصلی توسعه و عمران در استان سیستان و بلوچستان وحدت حاکم میان مردم این خطه از کشور است که به بهترین نحو ممکن حول محور وحدت حرکت و شرایط مطلوب در جامعه حاکم شده است.
به گزارش عصرهامون؛ شهسوار نصرتی در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه اگر وحدت در جامعه حاکم نباشد تفرقه و جدایی ایجاد می شود، بیان کرد: با توجه به اینکه شیعه و سنی، زابلی و فارس وبلوچ در سیستان و بلوچستان در کنار هم و در سایه وحدت زندگی می کنند، اگر تفرقه وجود داشته باشد کل توان و انرژی لازم برای توسعه عمران و آبادانی مردم سمت و سو تخریب یکدیگر به خود می گیرد.

وی افزود:  در وحدت دید فراتر از مذهب و قومیت است، دید ملی و در حوزه دینی و اسلامی قرار دارد و  اگر در ایران دایره محدود باشد مسلما مسائلی که در کشورهای همسایه رخ داده به وقوع می پیوندد.

معاون سیاسی فرمانداری سراوان خاطر نشان کرد: ناآرامی هایی که در برخی از کشور ها وجود دارد به دلیل عدم وجود وحدت  و عدم توجه به ملاک و معیارهایی که در قرآن و اسلام وجود دارد، است.

نصرتی با اشاره به اینکه در ایران محور قرآن، اسلام و پیامبر اکرم (ص) ملاک و معیار قرار دارد، تصریح کرد: همه اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر از توان و انرژی یکدیگر در راستای آبادانی و توسعه بهره مند می شوند.

وی اذعان کرد: نیروی انسانی در شرایطی موجب پیشرفت می شود که در جامعه امنیت و وحدت فراگیر وجود داشته باشد، تا انرژی لازم به سمت عمران و آبادانی سوق داده شود.

معاون سیاسی فرمانداری سراوان اضافه کرد: با توجه به اینکه می توان سیستان و بلوچستان را مهد وحدت نام برد توانسته ایم به سمت توسعه گام های مثبت و اثر گذار برداریم.

نصرتی با اشاره به جنگ اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه که موجب شده تا به شرایط مطلوب نرسیم، یادآور شد: ایران اسلامی با همراهی و همگامی مسئولین و مردم در کنار همدیگر با قومیت و مذهب های مختلف  توانسته  اثرات مثبت و مفید در توسعه داشته باشد و اگر وحدت در جامعه حکم فرما نبود همین توان و انرژی عامل تخریب، ویرانی و از بین رفتن زیرساخت ها می شد.

وی در پایان عامل اصلی توسعه و عمران در استان سیستان و بلوچستان را وحدت حاکم میان مردم این خطه از کشور  دانست که به بهترین نحو ممکن  حول محور وحدت حرکت و  شرایط مطلوب را در جامعه حاکم کنید و علی رغم شانتاژ رسانه ای که این استان را نا امن جلوه می دهند اما با تعامل و همکاری اقوام و مذاهب یکی از امن ترین و آرام ترین استان های کشور به شمار می رود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۶۰


ارسال