دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مسئول معاونت تربیت بدنی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با اشاره به الگو قرار گرفتن افکار و سبک زندگی اسلامی رزمندگان برای دیگران ملت ها را از دیگر دستاورهای بسیجیان در گام نخست انقلاب دانست و گفت: بسیج پشتیبانی و تکیه گاه انقلاب اسلامی بوده و در طول چهل سال در بحث جذب، سازماندهی، حفظ و انسجام و تشکیل ارتش ده ها میلونی شکل گرفته و ادامه خواهد داشت.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ مراسم گرامیداشت 5 آذر با حضور فرماندار سراوان، امامان جمعه و جماعت اهل سنت و تشیع، نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت، فرماندهان نظامی و انتظامی، علما، دانشگاهیان، دانشجویان، مسئولین و بسیجیان در میدان صبحگاه سپاه شهرستان سراوان برگزار شد.

سرهنگ پاسدار حیدری راد مسئول معاونت تربیت بدنی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و هادی سیاسی در این مراسم  بیان کرد: ایده بسیج مردمی در بحث نیروهای وفادار بر اسلام و حاکمیت دینی، نخستین مراتب از هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه و پایه گذاری مسجد و همچنین  حکومت دینی شکل گرفت.

 وی افزود: سیره نظری و عملی پیامبر بزرگوار اسلام در تمام مسائل اساسی جامعه به استقاده از ظرفیت بسیج عمومی بوده و تمام گسترش دین اسلام را از طریق بسیج  عمومی شکل داده است، انقلاب اسلامی هم با همین دست مایه شکل گرفت و به پیروزی رسید.

 مسئول معاونت تربیت بدنی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز بر همین مبنا در پنجم آذرماه سال 58 اقدام به تاسیس سازمان بسیج مستضعفین کرد و در زمانی که جهان به دو قطب غرب و شرق تبدیل شده بود، قطب جدید جمهوری اسلامی را به وجود آورد.

حیدری راد با بیان اینکه  در تمامی بحران ها، چالش های بزرگ و در تمام مراحل اولیه انقلاب نهاد بسیج بود که انقلاب اسلامی را یاری کرد، اذعان کرد:  بسیج مجموعه مردمی، داوطلب، آماده و متشکل برای حفظ  ساختارهای کشور در همه صحنه ها با اتکال از رهنمود های امام و رهبری پیروز و موفق بوده است.

وی فداکاری در دوره ثبیت انقلاب اسلامی را از اقدامات بسیج عنوان و اضافه کرد: بسیج در اول انقلاب تمام خلاء های نیروهای مسلح را جبران کرد، بحران، تهدید ها و فتنه های بزرگ را با تدابیر حضرت امام (ره)؛ مقابله با گروه های مسلح ضد انقلاب، گروهک ها، خنثی کردن توطئه های تجزیه طلبی با جان فشانی برای تاثبیت انقلاب انجام داده است.

 مسئول معاونت تربیت بدنی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و هادی سیاسی گفت: بسیج در هشت سال دفاع مقدس در کنار نیروهای مسلح به جنگ خانمان سوخت شتافت و در این مسیر 95 هزار شهید تقدبم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

حیدری راد با اشاره به الگو قرار گرفتن افکار و سبک زندگی اسلامی رزمندگان برای دیگران ملت ها را از دیگر دستاورهای بسیجیان در گام نخست انقلاب دانست و خاطر نشان کرد: بسیج پشتیبانی و تکیه گاه انقلاب  اسلامی بوده و در طول چهل سال در بحث جذب، سازماندهی، حفظ و انسجام و تشکیل ارتش ده ها میلونی شکل گرفته و ادامه خواهد داشت.

وی با توجه به اینکه  دشمنان برای نابودی انقلاب اسلامی ایران همواره دست به دسیسه زده اند، بیان کرد:  بسیج با رهنمود های مقام معظم رهبری فتنه ها را شناخت و مقابله کرد.

به گفته این مقام مسئول بسیج در مقابل با جنگ نرم، تهدیدات هوشمند و جنگ شناختی همانند جنگ سخت و نیمه سخت نیز مبارزه کرده و همیشه درخشان عمل کرده است.

حیدری راد گفتمان سازی  و الگو سازی برای آرمان های دینی و ملی را از دیگر دستاوردهای بسیج عنوان و تصریح کرد: فرهنگ بسیجی فرهنگ معنویت، شجاعت و غیرت است.

وی گفت: حضور بسیجیان در تمامی صحنه ها از جمله راهپیمایی ها ، حمایت از نظام در حماسه 9 دی، روز قدس و 22 بهمن از ثمره و برکت بسیج در کشور است.

 این هادی سیاسی خاطر نشان کرد: چهل سال گذشت، که باید  در گام دوم انقلاب اسلامی که تعبیر هوشمندانه که حاکی از جامعه نگری و آینده نگری است که رهبر معظم انقلاب در بهمن سال گذشته به کار برده اند، برای شکست استکبار جهانی این گام را باید محکم تر برداشت و ضروری است که بسیجیان با درک درست از این منشور انقلاب سازی کنند و با تشکیل جبهه های مختلف در جامعه، اداره عمومی انقلاب را به دست گیرند.

حیدری راد تصریح کرد: عبرت ها و درس ها از سرگذشت انقلاب را بیاموزیم و در گام دوم پیاده سازی کنیم، تمامی راه حل ها را در کشور دنبال کنیم تا برای جمهوری اسلامی نیروی انقلابی و مثبت باشیم و مردم سالاری دینی را اولویت کار خود  قرار دهیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۸۱۷


ارسال