پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴
کیمیاگری یک کارآفرین در یکی از محروم ترین نقاط کشور؛
چیدن اسکناس سبز از خاک شیل و اشتغال برای 15 نفر در سراوان
 
یک جوان کارآفرین سراوانی با راه اندازی کارگاه آجر پزی برای 15 نفر زمینه اشتغال را فراهم کرد.
به گزارش عصرهامون،امیر پوریا سپاهی یکی از جوانان خوش ذوق و فعال سراوانی که با همت و پشتکار توانست با استفاده از منابع خدادادی این منطقه و سرمایه شخصی برای 15 نفر زمینه اشتغال را فراهم کند.

وی در گفت و گو با شستون با بیان اینکه با همکاری یکی از دوستانش در سال 90 اقدام به راه اندازی کارگاه آجر پزی کرده است، گفت: جرقه پخت آجر از خاک این منطقه هنگامی که با دوستم در مسیر سیب و سوران و سراوان در حال تردد بودیم به ذهنمان زده شد.

این جوان کارآفرین در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: نمونه خاک این منطقه را جهت آزمایش به اصفهان ارسال کرده که پس از تأییدیه درسال 91 به دنبال تسهیلات بانکی رفته و 400 میلیون تومان دریافت کرده و با 800 میلیون تومان دیگر که سرمایه شخصی بود در این مسیر شروع به کار کردیم.

وی بیان کرد: در سال 92 کارگاه تولیدی آجر نگاران نما افتتاح شد که با توجه به قرمز بودن رنگ آجر در دو سه سال اول استقبال مناسبی رخ نداد و با ضرر و زیان زیادی مواجه شدند.

سپاهی با بیان اینکه برای فروش و ایجاد بازار کار و ایجاد اطمینان در ابتدا با قیمت کمتر اقدام به فروش محصول تولیدی کردیم تا اعتماد ایجاد شود، خاطر نشان کرد: خاک شیل به وفور در کوه های اطراف شهر یافت می شود  و با توجه به وجود آهن و آلومینیوم موجود در آن، آنالیز آن با دیگر خاک ها متفاوت است، همچنین آجر شیل از نظر استحکام نسبت به آجری که با خاک رس تهیه می شود، مستحکم تر و مصرف آب بسیار کمتر دارد و نسبت به صدا، گرما و سرما عایق مناسب تری است.

وی با اشاره به اینکه در این مسیر زمینه اشتغال برای 15 نفر فراهم شد، افزود: در حال حاضر آجر شیل از بازار فروش مناسبی برخوردار بوده و برای اینکه بتوانند نیاز شهرستان را پاسخگو باشن نیاز به توسعه کارگاه تولیدی دارد.

 وی در پایان به جوانان سراوانی توصیه کرد تا با تلاش و همت خود از منابع طبیعی موجود در شهرستان استفاده و زمینه اشتغال برای دیگران را نیز فراهم کنند.
 
 انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۹۵۱


ارسال