دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
علیرغم گرانی بنزین؛
تراژدی تکراری صف های طولانی بنزین در سراوان/ فرماندار: سهمیه بندی وانت بارها عامل شلوغی است
 
با توجه به اعمال سهمیه جدید خودروهای وانت، موج جدیدی از صف های طولانی در جایگاه های سوخت شهرستان سراوان شکل گرفته که این امر سوخت گیری را برای شهروندان با مشکل مواجه کرده است.
به گزارش عصرهامون، در دو هفته اخیر با اعلام سهمیه و اصلاح قیمت بنزین در کشور و اعمال سهمیه جدید خودروهای وانت، بار دیگر صف های بنزین در شهرستان سراوان طولانی شد و این صف ها گاها به چند کیلومتر می رسد.

یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با خبرنگارشستون با بیان اینکه صف های بنزین در این شهرستان به قدری طولانی است که گاها بیش از چهار ساعت در صف معطل هستیم، گفت: از صبح تا ساعت 15 به کار ساختمانی مشغول هستم و پس از آن برای دریافت بنزین به هر پمپ بنزینی که در شهر است، مراجعه کرده اما شاهد صف های بسیار طولانی و طویل در شهر هستم.

وی از مسئولین مربوطه خواست تا چاره اساسی برای این معضل بیاندیشند زیرا با خستگی ناشی از کار مردم توان معطلی چندساعته در صف را ندارند.

یکی دیگر از شهروندان ضمن گلایه از صف های طولانی بنزین در شهرستان گفت: سه روز می گذرد اما هنوز نتوانستم بنزین مورد نیاز ماشین را تهیه کنم که به ناچار از بازار آزاد خریداری کرده ام.

وی افزود: مسئولان باید نظارت دقیق بر روی پمپ بنزین ها انجام دهند شاید آن هنگام با مدیریت صحیح و عدم توزیع سوخت خارج از شبکه شاهد صف های طولانی و معطلی چند روزه نباشیم.

این شهروند سراوانی ادامه داد: مگر میزان حقوق یک کارمند چقدر است که باید آن را به دلیل صف های طولانی بنزین برای تهیه بنزین آزاد مصرف کند. از سوی دیگر تعداد تاکسی های آژانس در این منطقه بسیار اندک است و مسئولین نیز هر بار وعده راه اندازی خط واحد می دهند اما همچنان این وعده محقق نشده و به ناچار مجبور به استفاده از خودرو شخصی جهت رفت و آمد به محل کار می باشد.

اعمال سهمیه جدید بنزین وانت بارها علت طولانی بودن صف بنزین
علیرضا شهرکی، فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون علت طولانی بودن صف های بنزین در این شهرستان را اعلام سهمیه جدید بنزین عنوان کرد و گفت: در سراوان خودرو وانت بسیار زیاد وجود دارد و با توجه به افزایش سهمیه بنزین این خودروها، منجر به ازدحام در پمپ بنزین ها شده است.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود بنزین در شهرستان مشاهده نمی شود، افزود: پمپ های بنزین به صورت روزانه شارژ می شود و هیچ گونه مشکلی در تأمین سوخت شهرستان وجود ندارد.

فرماندار سراوان خاطر نشان کرد: توزیع سوخت داخل گالن و خارج از شبکه کاملا غیر قانونی است و طبق قانون با افراد خاطی برخورد می شود.

شهرکی در خصوص ساماندهی و از بین رفتن صف های طولانی بنزین، خاطر نشان کرد: از 15 آذر جایگاه های بنزین در شهرستان تقسیم بندی می شود تا ازدحام موجود کاهش یابد.

وی تصریح کرد: وانت بار ها در جایگاه صالح (آسپیچ) و جایگاه امام علی (ع)، خودروهای سواری در جایگاه پاک گوهر و طاها، خودروهای دولتی، امدادی، نظامی و مسافرین از جایگاه خسروی می توانند سوخت مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۰۵۰


ارسال