چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
پس از کش و قوس های فراوان و با افزایش قیمت بنزین سرانجام حمل و نقل عمومی در شهرستان سراوان راه اندازی شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، نبود حمل و نقل عمومی در شهرستان مرزی سراوان با توجه به کمبود تاکسی آژانس یکی از دغدغه های مهم این خطه از کشور محسوب می شود.

شهروندان در طول روز برای انجام کارهای روزمره مجبور به استفاده از خودرو هستند که نبود خط واحد، بی آرتی، تاکسی خطی و اتوبوس های درون شهری مشکلات متعددی را در این زمینه به وجود آورده اند.

یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با شستون بیان کرد: کمبود تاکسی آژانس در شهرستان و همچنین عدم وجود حمل و نقل عمومی در این شهر مشکلات زیادی را برای شهروندان به وجود آورده و گاها منجر به مختل شدن کارهای روزمره می شود.

وی افزود: به طور مثال اگر فردی برای تهیه یک وسیله 5 هزار تومانی مجبور به مراجعه به بازار شود، باید 10 هزار تومان هزینه تاکسی را بپردازد.

این شهروند سراوانی گفت: از آنجایی که نظارت کافی در شهرستان صورت نمی گیرد و بیشتر تاکسی های موجود در سطح شهر شخصی هستند، هزینه حمل مسافر بسیار بالاتر از قیمت مصوبه شهرداری است که انتظار می رود مسئولان امر چاره اساسی در این باره اندیشیده کنند.

10 دستگاه مینی بوس برای سرویس دهی در نظر گرفته شد
در همین راستا هاشم دهقانی شهر دار سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: خط مینی بوس رانی از روز گذشته شنبه 16 آذر راه اندازی شده و از آسپیچ تا هوشک را سرویس دهی می کند.

وی با اشاره به اینکه 10 دستگاه مینی بوس برای سرویس دهی به شهروندان در نظر گرفته شده است، افزود: ایستگاه های داخلی شهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان، مجتمع آموزش عالی، چهار راه کیوسک، میدان قدس، انتهای خیابان نبوت و خیابان انقلاب است.

شهردار سراوان با توجه به اینکه ساعت کاری خط مینی بوس رانی از ساعت هفت تا هشت شب به شهروندان خدمات دهی می کنند، خاطر نشان کرد: در راستای کمبود تاکسی آژانس در شهر، تاکسی های زرد که همکاری نداشته اند سوخت آنها قطع شد و امید است در کارگروه سوخت شهرستان مصوب شود که تاکسی های شخصی در صورت تمایل جایگزین تاکسی هایی شوند که به شهروندان خدمات دهی نکرده اند.

دهقانی با اشاره به رایزنی هایی که با مدیر تاکسی اینترنتی جی سی در استان داشته است، گفت: جی سی سما در شهرستان راه اندازی شد و اولویت خود را نیز سرویس مدارس قرار داده و با چند مدرسه در سطح شهر قرار داد منعقد کرده است. وی تصریح کرد: در گذشته نیز تاکسی اینترنتی در سراوان راه اندازی شده بود اما با توجه به عدم برقراری ارتباط اینترنتی، تاکسی اینترنتی جمع آوری شد اما مجدد از روز گذشته خدمات دهی در شهر آغاز شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۵۱


ارسال