جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
درحالی سرپرست صنعت و معدن شهرستان سراوان علت طولانی بودن صف های بنزین را با توجه به افزایش سهیه سوخت، میزان بنزین وارد شده به شهر می داند که فرماندار شهرستان گفته هیچ گونه کمبود بنزین در شهرستان نداریم و جایگاه ها به صورت روزانه شارژ می شوند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، بازهم قصه پر غصه صف های بنزین این روزها به نقل محافل و مجالس سراوانی ها تبدیل شده است، این بار برای کاهش طول صف ها تصمیم به تفکیک خودرو شد تا هر خودرو در جایگاه مخصوصی اقدام به سوخت گیری کند اما این روش نیز چاره ساز نبود.

 صف های ماشین به قدری در شهرستان طولانی شده که بعضی از شهروندان از صبح تا ظهر را در صف به انتظار می ایستند تا بلکه بتوانند سوخت مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 برخی در شبکه های اجتماعی علت طولانی بودن صف های بنزین در شهرستان را عدم نظارت دقیق دستگاه های نظارتی و برخی دیگر نیز خود مردم را مقصر می دانند.

 همچنین مردم شهرستان از توزیع سوخت  خارج از شبکه گلایه مند هستند و خواستار برخورد جدی با متخلفین شده اند چرا که با توجه به صف های طولانی ایجاد شده، توزیع در گالن منجر به معطلی بیشتر شهروندان شده است.

تخلفی آشکار در جایگاه های سوخت سراوان
 شنیده می شود برخی از جایگاه های سوخت در ازای توزیع بنزین در گالن 60 لیتری 15 تا 30 هزار تومان هزینه دریافت می کنند که به تازگی هر گالن 60 لیتری در بازار آزاد تا 320 هزار تومان نیز به فروش رسیده است.

از سوی دیگر افزایش سهمیه بنزین وانت بار ها موجب شده تا هم صف ها طولانی تر و اینکه برای برخی از افراد کسب و کار کاذب ایجاد شود چرا که بر اساس شنیده ها برخی از افراد کارت سوخت خود را در ازای مبالغی به دلالان سوخت می دهند.

علیرضا شهرکی فرماندار سراوان هفته گذشته در گفت و گو با شستون علت طولانی بودن صف های بنزین در سراوان را افزایش سهمیه سوخت وانت بار ها عنوان و ادامه داد: برای کاهش طول صف ها از 15 آذر ماه خودروها را تفکیک کرده اند و هر خودرو در جایگاه مخصوص به خود باید اقدام به تهیه بنزین کند.

وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر هیچ گونه کمبود سوختی در شهرستان وجود ندارد و جایگاه ها به صورت روزانه سارژ می شوند.

فرماندار سراوان توزیع سوخت در گالن و خارج از شبکه را کاملا غیر قانونی دانست و گفت: در صورت مشاهده طبق قانون با افراد خاطی برخورد جدی انجام می شود.

 حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان نیز در خطبه های نماز جمعه از طولانی بودن صف های بنزین در شهرستان از مسئولین مربوطه ابراز گلایه و از فرماندار و دستگاه های نظارتی خواستار نظارت جدی تر برای از بین رفتن صف ها شد.

 وی افزود: مردم از قیمت بالای بنزین در رنج هستند، نباید طولانی بودن صف ها نیز بر رنج آنها بیافزاید لذا نظارت دقیق انجام شود تا زمینه سوء استفاده منفعت طلبان از بین رود.

میزان سوخت وارد شده به شهرستان پاسخگوی نیاز شهروندان نیست
مسعود ملازهی سرپرست اداره صمت شهرستان سراوان نیز در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه توزیع سوخت داخل گالن ممنوع است، بیان کرد: برای نظارت دقیق در جایگاه ها نیروهای نظارتی خود را در پمپ بنزین های سطح شهر مستقر کرده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سهمیه سوخت منجر به ازدحام خودرو ها در جایگاه ها شده است، افزود: سهمیه سوختی که وارد شهرستان می شود به میزانی که کارت های سوخت شارژ شده است، نیست.

سرپرست اداره صمت شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: صنعت، معدن و تجارت در صورتیکه که کم فروشی، گران فروشی و توزیع خارج از شبکه انجام گیرد ورود می کند اما در خصوص طولانی بودن صف ها باید کمیته سوخت و شرکت نفت باید سوخت مورد نیاز را تأمین کند.

 ملازهی تصریح کرد:  اگر به جای دو تانکر سه تانکر سوخت وارد شهرستان می شد، مشکل طولانی بودن صف ها نیز مرتفع می شود چرا که برخی از ساعات روز بنزین در جایگاه ها تمام و این امر منجر به تشیل صف های طولانی می شود. 


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۰۲


ارسال