جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
چشم انتظارِ تدبیری از سوی مسئولان؛
مردم از پرسه سگ های ولگرد در خیابان های سراوان نگران هستند
 
برخی از شهروندان سراوانی از پرسه سگ های ولگرد در خیابان‌های اصلی این شهر گلایه کرده و این حیوانات را برای محیط انسانی و زندگی شهری پر خطر دانستند.
به گزارش عصرهامون، پرسه زدن سگ های ولگرد در خیابان های سطح شهر سراوان آرامش را از شهروندان به ویژه دانش آموزان و بانوانی که صبح ها اقدام به پیاده روی می کنند، سلب کرده است.

یکی از بانوان سراوانی در گفت و گو با خبرنگار شستون گفت: صبح هنگام که برای پیاده روی به پارک و یا خیابان می رویم وجود سگ های ولگرد آسایش را از ما سلب کرده که از مسئولان مربوطه خواستار رسیدگی به این معضل هستیم.

 وی افزود: از مواردی که منجر به ازدیاد سگ ها و پرسه زدن آنها در خیابان ها و کوچه ها می شود، رها سازی زباله ها توسط شهروندان است که می طلبد شهروندان همکاری لازم در این زمینه را داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار در شهر نباشیم.

این بانوی سراوانی خاطر نشان کرد: تردد آزادانه سگ های ولگرد در مکان های منتهی به مدارس، رعب و وحشت را میان دانش آموزان و والدین به وجود آورده است و با توجه به بیماری هایی که امکان انتقال آن از سگ ها به انسان وجود دارد، متولیان مربوطه تلاش خود را برای جمع آوری و یا اتلاف مضاعف کنند.

جمع آوری به موقع زباله ها راهکار جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی
در همین راستا صبح امروز جلسه کارگروه اتلاف سگ های ولگرد شهرستان به ریاست جمشید هاشمزهی، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور سپاهیان بخشدار بم پشت، شهرداران و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.


 معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری با بیان مطالبی پیرامون مخاطرات زیست محیطی و تأثیر آن بر بهداشت و درمان شهروندان، گفت: هاری بیماری خطرناک و مشترک میان انسان و دام است که عدم پیشگیری این مهم و سهل انگاری سبب بروز مشکلات بسیاری برای مردم و منطقه خواهد شد.

وی به شناسایی و واکسناسیون سگ های خانگی و اتلاف سگ های ولگرد و دفن بهداشتی آن تأکید کرد و خواستار استمرار اتلاف، اطلاع رسانی به مردم و فرهنگ سازی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری سراوان همچنین تعامل و همکاری بین بخشی تمامی اعضای کارگروه را در موفقیت برنامه های اتلاف مهم و حائز اهمیت دانست و جمع آوری به موقع زباله های سطح شهرها در جهت جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی برای مردم را مورد مطالبه قرار داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۶۰


ارسال