جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ,10 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۲
ما را به خیر تو امید نیست؛
تدبیر ضعیف دولت حریف صف های طولانی بنزین در سراوان نشد
 
صف های طولانی بنزین در شهرستان سراوان همزمان با طرح اصلاح قیمت بنزین آغاز و همچنان ادامه دارد و روز به روز به طول آن افزوده می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از شستون، در حالی تراژدی تکراری صف های طولانی بنزین در سیستان وبلوچستان پایانی ندارد که هر روز شاهد معطلی چندساعته شهروندان در جایگاه های سوخت هستیم.

معضلی که نه تنها کدینگ کارت های سوخت آن را حل نکرد بلکه افزایش نرخ بنزین و سهمیه بندی آن نیز دردی را دوا نکرد به گونه ای که در برخی از نقاط این استان پهناور همچون سراوان مردم همچنان از وجود صف های طولانی بنزین گلایه داشته و خواستار رسیدگی به این اوضاع هستند زیرا هر روز بر طول این صف ها افزوده می شود.

عده ای از مردم عدم نظارت دستگاه های متولی، کمبود سهمیه سوخت شهرستان، توزیع سوخت در گالن و خارج از نوبت را از عوامل تشکیل صف های طولانی در این شهرستان می دانند.

زوج و فرد کردن خودروها عاملی در کاهش صف های طولانی بنزین
یکی از شهروندان سراوانی که دو ساعت و نیم در صف بنزین معطل است در این خصوص گفت: وضعیت اسفناک صف های طولانی بنزین در سراوان جز با قاطعیت و برخورد قانونی با جایگاه دارانی که بنزین در گالن توزیع می کنند حل نخواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی از افراد با زیر پا گذاشتن حق دیگر شهروندان بی نوبت بنزین دریافت می کنند، افزود: فرماندار در قضیه سد معبر نشان داد که قاطعیت لازم را دارد اگر این بیانیه اخیر و اتمام حجت وی با جایگاه داران با قاطعیت لازم همراه باشد وضعیت بنزین بی شک در سراوان سر و سامان خواهد یافت.

یکی دیگر از شهروندان سراوانی ضمن گلایه از وضعیت به وجود آمده در سراوان، بیان کرد: زوج و فرد کردن خودرو ها می تواند در کاهش صف های طولانی تأثیر گذار باشد اما با توجه به افزایش سهمیه و تلاش بنزین فروشان برای دریافت بنزین، با کارت های متفرقه از خودروهای پارک شده در منازل و خوابیده تعمیراتی و....جایگاهها را شلوغ کرده اند.

وی اضافه کرد: اگر تصمیمات جلسه ساماندهی توزیع سوخت شهرستان بدون اغماض اجرایی شود، شاهد کاهش صف های بنزین در جایگاه های سوخت شهرستان خواهیم بود.

این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: می طلبد ناظرین متعهد وبا تقوا باشند،بدون مشاجره و برخورد اگر موردی مشاهده شد که کارت با خودرو مطابقت نداشت به بیرون هدایت در غیر این صورت جهت رفع کدینگ اقدام کنند.

وی تصریح کرد: صدها خودرو در روستاهای مرزی شهرستان وجود دارد که با کارت سوخت آنها سایرین هر روز بنزین دریافت می کنند و این امر باعث شده تا افرادی که نیاز ضروری به بنزین دارند برای 10 لیتر ساعت ها منتظر باشند.

در صورت تخلف مدیریت جایگاه به سازمان شهرداری و دهیاری‌ ها واگذار می شود
در همین راستا روزگذشته جلسه ساماندهی توزیع بنزین در جایگاه های شهرستان سراوان با حضور فرماندار، رئیس اداره صمت، سرپرست شرکت نفت و جمعی از مسئولین در فرمانداری این شهرستان برگزار و مقرر شد چنانچه تخلفی از جانب جایگاه داران صورت گیرد و برای دستگاهای مربوطه محرز شود، مدیریت جایگاه به سازمان شهرداری و دهیاری‌ ها واگذار شود.

همچنین مقرر شد کارت سوخت خودرو هایی که در جایگاه سوخت گیری می کنند با توجه‌ به نوع توزیع سوخت‌ جایگاه به‌ خودروها (خودروهای سواری جایگاه طه و پاک‌گوهر،خودروهای وانت جایگاه امام علی‌(ع) و صالح) مطابقت داشته باشد در غیر این صورت کار سوخت فوق رفع کدینگ خواهد شد.

طبق مقررات جلسه ساماندهی توزیع سوخت شهرستان تمامی‌ جایگاه داران جهت اطلاع عموم مردم شهرستان در خصوص رفع کدینگ کارت های سوخت متخلف بنرهایی در ورودی و خروجی جایگاه نصب کنند و چنانچه شخصی بیش از یک بار از جایگاه سوخت گیری کرد و آن برای جایگاه دار و نماینده فرماندار محرز شد مشخصات کارت سوخت را به فرمانداری اعلام‌ تا جهت رفع کدینگ آن اقدامات لازم انجام شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۴۰۲


ارسال