جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲
در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مطرح شد؛
بیکاری مهم ترین معضل در سیستان و بلوچستان/ قاچاق به زیر ساخت های تولیدی و اقتصادی آسیب وارد کرده است
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: در سیستان و بلوچستان بالاترین رشد جمعیت و از سوی دیگر بالاترین نرخ بیکاری را شاهد هستیم که بیکاری به عنوان بزرگ ترین معضل در این استان به شمار می رود.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سراوان با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان، امام جمعه سراوان، فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولین در مسجد علی ابن ابی طالب (ع) شهرستان برگزار شد.

اکبری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان بیان کرد: دین اسلام تکمیل کننده سایر ادیان الهی است و بسیاری از فرمول هایی که دچار مشکل بوده با روی کارآمدن اسلام از بین رفت.

 وی با بیان اینکه بزرگ ترین معروف برای مردم کشور انقلاب اسلامی است، افزود: به برکت وجود سنت های دیرینه در سیستان و بلوچستان  بد حجابی و یا بی حجابی در این استان به ندرت مشاهده می شود.

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در سیستان و بلوچستان بالاترین رشد جمعیت و از سوی دیگر بالاترین نرخ بیکاری را شاهد هستیم که بیکاری به عنوان بزرگ ترین معضل در این استان به شمار می رود.


اکبری تصریح کرد: بق اصل هشت قانون اساسی کشور امر به معروف و نهی از منکر به عنوان وظیفه و تکلیف همگانی است  متقابل بر عهده مردم نسبت به يكديگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت است که نباید آن را نادیده گرفت.
 
 حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان گفت: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم در باب انجام وظایف در مسیر بندگی خداوند است که به عنوان مسلمان وظیفه داریم انجام دهیم.

وی با توجه به اینکه در جمهوری اسلامی ایران بستر و توان ایجاد شده، افزود: یکی از رسالت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر فراهم کردن زمینه برای ترویج خوبی ها و از بین بردن بدی ها اتست که فلسفه وجودی بعثت و رسالت انبیا نیز این دو فریضه مهم بوده است.

 علی رضا شهرکی فرماندار سراوان در این جلسه ناهنجاری های موجود در جامعه را یکی از دغدغه های مهم این منطقه دانست و گفت: قاچاق سوخت، انسان و کالا به زیر ساخت های تولیدی و اقتصادی جامعه آسیب وارد کرده است.

 وی ادامه داد: دولت در بسیاری از بخش ها تلاش کرده تا فرصت و انگیزه برای ایجاد درآمد ایجاد کند، اما آسیب ها و صدمه هایی که قاچاق به زیر ساخت ها وارد کرده نگران کننده است.

 فرماندار سراوان تصریح کرد: باید این فرهنگ در جامعه حاکم شود که درآمد حاصل از قاچاق مشروع نیست  و از درآمد نامشروع پرهیز شود.

شهرکی فضای مجازی را بستر مناسبی برای مطالبه گری عنوان و خاطر نشان کرد: هیچ یک از مسئولین نباید خود را مبرا از انتقاد بدانند اما انتقاد باید سازنده باشد.
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۸۵۲


ارسال