چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
کمبود گاز و ایجاد صف های چند کیلومتری مقابل شرکت های تامین و توزیع گاز مایع در شهرستان سراوان منجر به اعتراض شهروندان شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، شهروندان سراوانی نیمی از عمر خود را در صف بنزین، دریافت نوبت سونوگرافی و یا سیلندر گاز مایع هستند.

 هر ساله با فرا رسیدن فصل سرما و نیاز بیشتر مردم به گاز مایع، منجر به طولانی شدن صف های دریافت سیلندر گاز در این شهر مرزی می شود که باید با برنامه ریزی مناسب و تدابیر اتخاذ شده، این موضوع کنترل شود.

 این روزها مردم سراوان در سوز سرمای زمستان با کمبود گاز مایع دست و پنجه نرم می کنند چرا که هر روز عمر آنها در صف های چند کیلومتری دریافت سیلندر گاز به هدر می رود.

                 
 بلوچ زاده یکی از شهروندان سراوانی ضمن گلایه از وضعیت موجود در این شهرستان، ابراز کرد: مردم رنج دیده شهرستان سراوان ساعت های زیادی در صف برای دریافت سیلندر گاز هستند.

 وی افزود: در هفته های اخیر شاهد بوده ایم که صف های چند کیلومتری در مقابل شرکت های توزیع گاز مایع در سراوان هستیم.

 این شهروند سراوانی ادامه داد: سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان سراوان از نعمت گاز محروم است و همین امر منجر شده تا در فصل سرما مردم این منطقه نیمی از عمر خود را در صف های دریافت گاز مایع سپری کنند.

بلوچ زاده گفت: کمبود گاز مایع در سراوان موجب شده تا برخی از شهروندان با مشکل مواجه شوند و روزها برای دریافت یک سیلندر از این شرکت به آن شرکت رفته و جهت به دست آوردن گاز مایع گاها چند برابر قیمت سیلندر کرایه تاکسی پرداخت کند.

 وی خاطر نشان کرد: از مسئولان انتظار می رود حداقل قبل از شروع فصل سرما نیاز مردم شهرستان را تأمین کنند تا در سرمای زمستان عمر آنها در صف های چند کیلومتری هدر نرود.

                         
 علیرضا شهرکی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون؛ با ابراز تأسف از ایجاد صف های طولانی و رنج مردم سراوان، بیان کرد: تأمین گاز مایع از مرکز استان دچار چالش شده و این مشکل در کل استان به وجود آمده است.

 وی افزود: مشکل کمبود گاز مایع در سراوان نسبت به دیگر شهرهای استان در وضعیت بهتری قرار دارد اما این موج در این شهر نیز ایجاد شده که در تلاش هستند تا این معضل نیز مرتفع شود.

فرماندار سراوان خاطر نشان کرد: شرایط آب و هوایی کشور نیز مشکلاتی را برای تأمین به موقع گاز مورد نیاز شهروندان شده که امید است تا چند روز آینده این مشکل حل شود.

 انتهای پیام/  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۲۹


ارسال