يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۸
در راستای تحقق شعار سال؛
اشتغالزایی 15 نفر دستاورد تلاش کارآفرین"سورانی"/عدم ثبات بازار مهمترین مشکل است
 
موسس گروه دوزندگی دوچ روچ گفت: با هدف حمایت از نیروی کار بومی و رونق تولید در سیستان وبلوچستان با تاسیس یک موسسه زمینه اشتغال 15 نفر فراهم شد.
به گزارش عصرهامون؛ حبیب اله شهدادزهی در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: این موسسه اوایل بهمن ماه سال 97 در زمینه دوزندگی سنتی و صنعتی با تعداد چهار نفر نیروی کار تاسیس و هم اکنون 10 نفر به طور مستقیم و پنج نفر به صورت غیر مستقیم در آن مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه موسسه با سرمایه اولیه یکصد میلیون تومانی دایر شد، افزود: بیشتر وسایل مورد نظر از ستان های تهران و یزد تامین شد اما با توجه به عدم وجود باربری در این منطقه  با مشکلاتی در این زمینه دست و پنجه نرم می کنیم که در این راستا نقش به سزای مسئولین در حمایت از کارآفرینی و کارآفرینان غیر قابل انکار است زیرا می توانند با ایجاد بازارهای فروش در جامعه منجر به رونق تولید شود. 

شهدادزهی عدم ثبات قیمت برخی از کالا را یکی از مشکلات حوزه کاری عنوان و بیان کرد: میزان درآمد حاصل از این کار بستگی به وجود مشتری دارد اما می طلبد که حمایت از تولید داخل و رونق تولید میان آحاد جامعه ترویج داده شود. 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به آمار بالای بیکاری در این منطقه و روی آوردن جوانان به شغل های کاذب از جمله سوخت کشی به صورت هدفمند در تلاش هستیم تا مردم را به سمت و سوی راه اندازی کسب و کار مناسب سوق دهیم. 

شهداد زهی گفت: شغل های کاذب مشکلات عدیده ای برای مسئولین شهر ایجاد کرده که این نوع فعالیت ها می‌تواند از مشکلات اجتماعی بکاهد ولی عدم حمایت مسئولین از افراد جویای کار قطعا مشکلات را دو چندان خواهد کرد. 

وی در پایان خواستار همکاری مناسب بانوان در این زمینه شد و افزود: با استفاده از ظرفیت موجود می توان برای زنان سرپرست خانوار و یا بدسرپرست زمینه اشتغال را فراهم کرد چرا که ظرفیت افزایش نیرو در این تولیدی وجود دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۸۱۴


ارسال