يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان؛
شرکت در انتخابات یک تکلیف اجتماعی و انسانی است/دشمنان به دنبال کمرنگ کردن حماسه حضور مردم هستند
 
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات یک تکلیف اجتماعی و انسانی است، بر لزوم شناخت نقشه های دشمنان و مقابله با این اقدامات خبیثانه تاکید کرد.
غلامرضا باغ شیرین در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با تاکید بر اینکه طرح موضوع نه به رای از سوی دشمنان برای تضعیف کشور مطرح شده است، بیان کرد: یکی از موضوعاتی که از مدتها پیش برای تضعیف کشور مطرح شده همین موضوع عدم شرکت در انتخابات و به نوعی رای ندادن است که در این خصوص اقدامات بسیاری نیز از سوی معاندین انجام گرفته است.

وی افزود: ایجاد شک در سلامت انتخابات و تاثیر گذاری آن یکی از مهمترین اقدامات معاندین برای حمله به انتخابات است تا به این صورت از شکوه این حضور بکاهند.

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان با اشاره به بیانات رهبری در خصوص انتخابات، گفت: اگر به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این باره دقت کنیم انتخابات و مشارکت در انتخابات علاوه بر اینکه یک امر اجتماعی است یک تکلیف اجتماعی و انسانی است.

وی ادامه داد: انفعال در برابر بسیاری از تصمیم گیری های جمعی که مصداق عینی آن در فعالیت سیاسی انتخابات است علاوه بر اینکه نمی تواند وضعیت موجود را حل کند بلکه خود زمینه ساز مشکلات دیگری خواهد شد چرا که با کاهش مشارکت هم پشتوانه مردمی را از بسیاری از بسیاری از مسئولین می گیرد و هم آن دلگرمی هایی که در عرصه بین الملل  به واسطه حضور مردم داریم می تواند خدشه دار شود و از سوی دیگر نیز این گذشتن از حق مشارکت ما را از فعالیت های سیاسی و اجتماعی دور می کند.

 باغ شیرین با اشاره به اینکه استفاده از حق رای برای هر فردی باید اهمیت ویژه ای داشته باشد، اذعان کرد: بنابراین اگر من میخواهم وضعیت کنونی به شرایط مطلوب من نزدیک شود باید بتوانم با تکیه بر اعتماد و شناخت خود از نامزدهای انتخاباتی، گزینه مورد نظرم خود را در سبد انتخاباتی لحاظ کنم تا با تحقق آن آرمان من، به عنوان اعمال نظر من به عنوان یک کنشگر سیاسی این را در حزه انتخابات بروز دهم تا آن منتخب من بر اساس آرمان های من وضعیت را به شرایط مطلوب نزدیک کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه انتخابات محقق کننده آرمان های ماست، تصریح کرد: مشارکت در انتخابات برکات و کارکردهایی دارد که انفعال و دوری از این فضا می تواند آن برکات و کارکردهای خاص و بی بدیل را تحت تاثیر قرار داده و ما را از رسیدن به آرمان های خود دور کند.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۰۶۵


ارسال