سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۳
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران:
مردم به شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعتماد نکنند/ سردرد، تب و مشکلات تنفسی از علائم شایع ویروس کرونا
 
ایوب کرد تمینی گفت: شهروندان به اطلاعاتی که توسط منابع غیرموثق و غیر معتبردر خصوص گسترش بیماری کرونا ویروس جدید ٢٠١٩ از طریق فضای مجازی منتشر می شود اعتماد نکنند.
به گزارش عصرهامون؛ ایوب کرد تمینی رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در گفت و گو با شستون بیان کرد: مردم برای آگاهی از راههای پیشگیری و آخرین وضعیت بیماری کرونا ویروس جدید ٢٠١٩ (کووید ١٩)، فقط به اطلاعیه ها و پیام های وزارت بهداشت کشور توجه کنند.

 وی افزود: شهروندان به اطلاعاتی که توسط منابع غیرموثق و غیر معتبردر خصوص گسترش بیماری کرونا ویروس جدید ٢٠١٩ از طریق فضای مجازی منتشر می شود اعتماد نکنند.

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران ادامه داد: در کشور چین کرونا ویروس جدید ٢٠١٩ از طریق حیوان به انسان و سپس از انسان به انسان منتقل شده که میزان کشندگی بیماری کرونا ویروس جدید چین بسیار کم است اما به معنی بی اهمیت بودن آن نمی باشد.

کرد تمینی اضافه کرد:کودکان زیر ٥ سال و سالمندان و زنان باردار و افراد دارای نقص سیستم ایمنی و افراد دارای بیماری زمینه ای (قلبی و عروقی-تنفسی)، گروه های پرخطر بیماری کرونا ویروس جدید ٢٠١٩ هستند.

وی گفت: سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آب ریزش از بینی و تنگی نفس از علایم شایع بیماری کرونا ویروس جدید ٢٠١٩ است که در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران خاطر نشان کرد: همه افراد در هنگام سرفه و عطسه با دستمال کاغذی و یا گودی آرنج جلوی بینی و دهان خود را بگیرند و از رها کردن دستمال کاغذی های مصرف شده  در محیط خود داری شود.

کرد به شهروندان توصیه کرد تا دست های خود را به طور مرتب با آب و صابون بشویند و از مالیدن، دست زدن به بینی، چشم و دهان خود داری کنند و خاطر نشان کرد: همه افراد از دست دادن و رو بوسی کردن با افرادی که  دارای تب و یا علائم سرماخوردگی هستند پرهیز کرده و حداقل فاصله یک متری را با آنها رعایت کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که دچار علائمی همچون تب، سرفه و تنگی نفس هستند و احساس می کنند که بیمار شده اند به پزشک مراجعه و از حضور در مکان هایی که سایر افراد حضور دارند، خود داری کنند.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۰۴


ارسال