يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ,29 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
با توجه به عدم توزیع به موقع نفت سراوان، بیشتر مردم جهت گرم کردن منازل خود از لوازم گرمایشی برقی استفاده کردند که این امر منجر به افزایش مسرف انرژی و قیمت بالای فیش های برق در شهرستان شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، از شامگاه روز گذشته جمعی از شهروندان سراوانی و بم پشتی با انتشار قبوض برق مصرفی این دوره خود در شبکه های اجتماعی نسبت به صدور فیش های برق با قیمت های نجومی ابراز گلایه کردند.

با توجه به اینکه زمستان سال جاری در شهرستان سراوان هوا نسبت به سال گذشته سردتر بوده، اما در سایه بی توجهی مسئولین، نفت مورد نیاز زمستان با تأخیر میان شهروندان توزیع شد و این امر منجر شد تا برخی از شهروندان جهت گرم کردن منازل به لوازم گرمایشی برقی روی آوردند.

شهروندان نسبت به عدم توزیع به موقع نفت سفید در شهرستان نیز بارها اعتراض خود را به  گوش مسئولین رساندند اما همچنان بخش زیادی از شهروندان سهمیه نفت این دوره خود را دریافت نکرده اند.

خبرنگار شستون جهت پیگیری این موضوع در تماسی که با  محمد رفیع شجاعی مدیر شرکت برق شهرستان سراوان داشت؛ وی با اشاره به اینکه قیمت انرژی افزایش نداشته است، بیان کرد: علت قیمت بالای قبوض برق در شهرستان سراوان مصرف بالای برق در این منطقه بوده است.

 وی  با توجه به اینکه زمستان سال جاری نسب به سال گذشته سرد تر بوده و توزیع نفت سفید با تأخیر انجام شده است، تصریح کرد: بسیاری از مردم از لوازم گرمایشی برقی جهت گرم کردن منازل استفاده کرده اند که این امر منجر به بالا رفتن مصرف انرژی شده است.

مدیر شرکت برق شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: با توجه به مراجعات مکرر شهروندان به این اداره جهت بررسی علت بالا بودن فیش های برق، طبق بررسی های انجام شده مشاهده شده که اکثر این افراد دارای آبگرمکن برقی و لوازم گرمایشی برقی هستند.

شجاعی گفت:  هر شب پیک بار مصرفی شهرستان رصد می شود و با توجه به اینکه به هر میزان که هوا سردتر می شد، میزان مصرف برق در شهرستان نیز افزایش داشته است.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۳۵


ارسال