دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ,30 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۰
در پاسخ به مطالبه مردم مطرح شد؛
بیمارستان ها بزرگ ترین مصرف کننده اقلام بهداشتی/ افراد عادی نیاز به استفاده از ماسک ندارند
 
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بیمارستان ها بزرگ ترین مصرف کننده اقلام ایمنی و بهداشتی هستند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، با شیوع ویروس کرونا در کشور به شدت اقلام بهداشتی همچون دستکش، ماسک و محلول ضد عفونی کننده در سطح کشور به ویژه شهرستان سراوان نایاب شد که کمبود این اقلام به ویژه در داروخانه های سطح شهر نگرانی هایی را در بین شهروندان به وجود آورده است.

از سوی دیگر انتشار کلیپ کشف انبار احتکار ماسک و محلول ضد عفونی کننده در شبکه های اجتماعی در یکی از داروخانه های سراوان، موجی از انتقاد از این اقدام ننگین را به دنبال داشت.

بنابراین با وجود کشف مقادیری ماسک و محلول ضد عفونی کننده و عدم وجود چنین اقلامی در داروخانه های سطح شهر، شهروندان خواستار پاسخگویی مسئولین در خصوص چرایی عدم توزیع اقلام کشف شده میان مردم، هستند.

محمد هادی عباسی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار شستون گفت: بیمارستان ها بزرگ ترین مصرف کننده اقلام حفاظتی و بهداشتی در جامعه هستند و به طبع بیمارستان رازی در شهرستان سراوان نیز که به طور مستقیم با بیماران سر و کار دارد، بزرگ ترین مصرف کننده این اقلام به ویژه ماسک و الکل است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک برای افراد عادی چندان ضروری نیست، خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک صرفا برای مراقبان بیمار، پزشکان، پرستاران و افرادی که با بیماران در ارتباط هستند توصیه می شود.

علی رضا شهرکی، فرماندار سراوان به خبرنگار ما در خصوص عدم توزیع ماسک های کشف شده از انبار های احتکار شده در سطح شهر گفت:دستگاه قضا تصمیم گیرنده است اما قاعدتا اقلام بهداشتی کشف شده در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار می گیرد. 

وی با بیان اینکه لازم نیست افراد عادی از ماسک استفاده کنند، ادامه داد: استفاده از ماسک فقط برای بیماران، افرادی که با بیماران در ارتباط هستند مانند پزشکان، پرستاران، کادر درمان و مراقبان بیمار توصیه می شود. 

فرماندار سراوان تصریح کرد: بهترین روش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون، عدم حضور در محل های پر ازدحام و پرهیز از سفر غیر ضروری است. 

مسعود ملازهی، رئیس اداره صمت شهرستان سراوان با اشاره به اینکه ماسک و محلول های ضد عفونی توسط گشت مشترک فرمانداری، تعزیرات حکومتی و شبکه بهداشت کشف شده است، گفت: گشت های مشترک صنعت، معدن و تجارت به طور مستمر از سطح داروخانه های شهر در حال انجام است و طبق بازدیدهای انجام شده برخی از داروخانه ها در اواخر هفته گذشته در حال توزیع ماسک میان شهروندان بوده اند. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۸۰۸


ارسال