يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
در جلسه ستاد مدیریت بحران مقابله با کرونا در سراوان مطرح شد؛
قدر دانی فرماندار سراوان از خیرین حوزه صیانت از سلامت مردم/ ثبت نام 95 درصدی سراوانی ها در سامانه غربالگری ویروس کرونا
 
از آنجایی که همکاری با سامانه غربالگری ویروس کرونا می تواند در مهار و کنترل این ویروس موثر باشد که 95 درصد شهروندان سراوانی در این سامانه ثبت نام کرده اند.
 
 
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، جلسه ستاد مدیریت بحران مقابله با کرونا شهرستان به ک ریاست علی رضا شهرکی فرماندار سراوان و با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، شهردار، مدیر شبکه بهداشت و درمان، رئیس بیمارستان رازی، رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولین در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
 
علی رضا شهرکی فرماندار سراوان ضمن قدر دانی از تلاش های شبانه روزی کادر درمان و گروه های جهادی، گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه روز طبیعت از شهروندان انتظار می رود با ماندن در خانه و عدم حضور در تفرجگاه ها و مراکز گردشگری شهرستان، در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا همکاری لازم را داشته باشند.
 وی افزود: همکاری مردم مهم ترین راه پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا آن هم با عدم تردد غیر ضروری در سطح شهر ها و روستا ها و پرهیز از سفرهای غیر ضروری است.
فرماندار سراوان ادامه داد: تیم های نظارتی بر صنوف و اماکن در راستای صیانت از سلامت شهروندان نظارت خود را دو چندان کرده و غیر از مراکز عرضه مواد غذایی، بهداشتی، درمانی و مواد شوینده، جایگاه های سوخت، مابقی صنف ها باید تعطیل باشد.
شهرکی در ادامه خواستار بخشش اجاره بها توسط مالکین مراکز فروش، پاساژ و مغازه ها و فروشگاه های سطح شهر با توجه به تعطیلی بازار شد.
 وی از مسئول مهمان پذیر سعدی به دلیل قرار دادن این مکان برای نقاهتگاه بیماران کرونایی ، بلوچ زهی مسئول جایگاه صالح به دلیل در اختیار قرار دادن تمامی امکانات و تجهیزات برای مقابله با کرونا و کریم بخش دهواری به دلیل اهدای 100 میلیون ریال جهت خرید تجهیزات و مواد لازم برای مقابله با ویروس کرونا قدر دانی کرد.
 
فرماندار سراوان خاطر نشان کرد: کلیه جایگاه های سوخت شهرستان به خودرو های سنگین درون شهری و برون شهری مجاز به توزیع سوخت نمی باشند و فقط مجاز به توزیع سوخت به خودرو هایی هستند که بحث تامین گندم و آرد شهرستان را بر عهده دارند.
شهرکی همکاری و تعامل مردم سراوان، علما و رسانه ها را در راستای مقابله با ویروس کرونا را مطلوب عنوان و خاطر نشان کرد: در راستای رصد بیماری کرونا، بیمار یابی و مدیریت و کنترل کرونا ویروس انتظار می رود شهروند با سامانه غربالگری ویروس کرونا همکاری لازم را داشته باشند.
 
در پایان قره بیگلو مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان از ثبت نام 95 درصدی مردم شهرستان سراوان در سامانه غربالگری ویروس کرونا خبر داد.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۲۶۴


ارسال