در راستای مقابله با شیوع کووید 19؛

سایه مهربان خیرین و سمن ها بر سر بی خانمان ها و کارتن خواب ها/ از توزیع غذای گرم تا اسکان موقت معتادین در سراوان

18 فروردين 1399 ساعت 9:09

فرماندار سراوان با اشاره به اینکه محل اسکان برای بی خانمان ها، معتادین و کارتن خواب ها در نظر گرفته شده است، گفت: با کمک خیرین و سمن ها برای جلوگیری از ویروس کرونا غذای گرم میان معتادین، کارتن خواب ها و افراد بی سرپناه انجام می شود.


به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، شیوع ویروس کرونا در چند ماه اخیر به یک  اپیدمی جهانی تبدیل شده که تا کنون هزاران قربانی در دنیا گرفته است.

 دولت ها برای مصون ماندن و قطع  زنجیره انتقال ویروس کرونا از مردم خواسته اند تا با در خانه ماندن، عدم سفر و کاهش تردد در سطح شهر از شیوع بیشتر کووید 19 جلوگیری کنند.

اما در این بین نگرانی برای معتادین بی خانمان و کارتن خواب های سطح شهر در سراوان وجود دارد که آیا تمهیدات لازم برای سلامت آنها و جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا انجام شده است یا خیر؟

یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، دولت از مردم خواست تا برای جلوگیری از شیوع کویید 19 در خانه بمانند.

 وی افزود: در برخی از نقاط شهرستان سراوان افراد بی خانمان و معتادین بی سرپناه و کارتن خواب ها وجود دارد، آیا از سوی متولیان امر و ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا اقامتگاه های موقت و یا گرم خانه در نظر گرفته شده است؟

این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: از آنجایی که این افراد در طول روز در حال تردد در سطح شهر هستند، این نگرانی وجود دارد که مبادا ناقل باشند و سطح شهر را آلوده کنند که از مسئولین و خیرین انتظار می رود چاره اساسی اندیشیده کنند.

 در همین راستا علی رضا شهرکی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با کمک خیرین طرح هایی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در محل هایی که معتادین بی خانمان و کارتن خواب ها حضور دارند، در حال انجام است.

 وی افزود:  در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای نگهداری ویژه از این افراد در مکان مجزا هستند.

فرماندار سراوان با اشاره به اینکه محل اسکان موقت برای معتادین بی خانمان و کارتن خواب ها فراهم شده است، خاطر نشان کرد: به صورت مستمر توزیع غذای گرم میان افراد به کمک خیرین و انجمن های مردم نهاد در حال انجام است.

شهرکی تصریح کرد: سمن اندیشه سبز، هلال احمر، مرکز بهداشت و درمان، اداره زندان و سپاه شهرستان سراوان در حال ارائه خدمات به این افراد هستند.

انتهای پیام/ 


کد مطلب: 122540

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/122540/سایه-مهربان-خیرین-سمن-سر-بی-خانمان-کارتن-خواب-توزیع-غذای-گرم-اسکان-موقت-معتادین-سراوان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/