چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷
معاون اداره دامپزشکی عنوان کرد:
اجرای رایگان طرح واکسیناسیون طیور بومی در سراوان/ 52 هزار و 250 هزار قطعه پرنده علیه بیماری نیوکاسل ایمن می شوند
 
اسلام نعیمی گفت: طرح واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در شهرستان سراوان از اردیبهشت ماه به صورت رایگان آغاز و تا پایان خرداد ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون؛ اسلام نعیمی معاون اداره دامپزشکی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به آغاز طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری نیوکاسل، بیان کرد: اجرای طرح واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در تمامی روستاها و مناطق عشایری شهرستان از 6 اردیبهشت ماه به صورت رایگان آغاز و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد.

 وی با بیان اینکه نیوکاسل یکی از بیماری های مهم میان پرندگان محسوب می شود، ادامه داد: منشاء این  بیماری ویروسی و بیشتر جمعیت طیوری که به صورت  صنعتی و متراکم پرورش داده می شود را درگیر می کند.

 معاون اداره دامپزشکی شهرستان سراوان هدف از اجرای این طرح را ایمن سازی واحد های صنعتی و طیور بومی دانست و در ادامه اضافه کرد: با اجرای طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری نیوکاسل چرخه این بیماری قطع و مانع از شیوع آن می شود.

نعیمی با توجه به اینکه علائم بیماری نیوکاسل باتوجه به سن پرندگان متفاوت است، خاطر نشان کرد: تنگی تنفس، سرفه، بی اشتهایی و علائم عصبی از نشانه های ابتلا به این ویروس است.

وی با بیان اینکه کل جمعیت طیور بومی سراوان 52 هزار و 250 هزار قطعه است، تصریح کرد: در مرحله اول 18 هزار و 750 قطعه طیور بومی منطقه علیه بیماری نیوکاسل  واکسینه انجام شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۶۰۰


ارسال