يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
امام جمعه اهل سنت شهر جالق:
رهبری هوشمندانه امام خمینی (ره) انقلاب را به ساحل نجات رساند
 
مولوی مجیب الرحمن رئیسی گفت: رهبری مدبرانه امام راحل (ره) که عالمی وارسته و فقیهی توانمند و مسلط به به علوم روز و دینی بودند در کنار دیانت، سیاست هم داشت که با رهبری هوشمندانه توانست انقلاب را به ساحل نجات برساند.
 
به گزارش عصرهامون؛ مولوی مجیب الرحمن رئیسی امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق در گفت و گو با خبرنگار شستون، بیان کرد: یکی از ویژیگی های حضرت امام خمینی (ره) این است که گروه ها، احزاب و مذاهب مختلف را به خود جذب و به همه بها داده است.

 وی با اشاره به اینکه حقوق تمامی اقشار جامعه توسط امام خمینی (ره) رعایت می شده است، ادامه داد: همه احزاب، گروه ها و فرق اسلامی و غیر اسلامی به خاطر شخصیت والای حضرت امام (ره) شیفته ایشان شده اند و در کنار ایشان از کیان اسلام و انقلاب دفاع کردند.

 امام جمعه اهل سنت موقت شهر جالق اضافه کرد: انقلاب اسلامی برای تحقق حقوق معنوی و مادی مردم و همچنین برای اجرای حدود و قوانین الهی صورت گرفت که می توان این امر را دلیل ماندگار نهضت امام خمینی (ره) تا به امروز دانست.

مولوی رئیسی افزود: رهبری مدبرانه امام راحل (ره) که عالمی وارسته و فقیهی توانمند و مسلط به به علوم روز و دینی بودند در کنار دیانت، سیاست هم داشت که با رهبری هوشمندانه توانست انقلاب را به ساحل نجات برساند.

وی گفت: در دنیا انقلاب های مختلفتی صورت گرفته اما هیچ کدام مانند انقلاب اسلامی ایران نبوده، چرا که انقلاب اسلامی برای حاکمیت گرفتن دین الهی صورت گرفته است.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب میان شیعه و سنی اختلاف بوده و همچنان نیز اختلافات فقهی و مذهبی وجود دارد اما دشمنان با  بزرگ نمایی این اختلافات فقهی به دنبال ایجاد افتراق میان مسلمانان بودند اما به برکت انقلاب اسلامی اختلافات از بین رفت که حضرت امام (ره) با ایجاد وحدت و همبستگی میان شیعه و سنی منجر به زندگی مسالمت آمیز میان فرق مختلف اسلام شد.

 مولوی رئیسی با اشاره به اینکه می توان گفت بینش سیاسی مقام معظم رهبری  نشأت گرفته از اندیشه امام خمینی (ره) است، تصریح کرد: تمامی صفات و ویژیگی های حضرت امام (ره) در مقام معظم رهبری دیده می شود که توانسته اند مقابل تمام فتنه ها به ویژه دسیسه هایی که منجر به اختلاف میان شیعه و سنی بگیرند و وحدت و انسجام خوبی را برقرار کرده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۵۲


ارسال