جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۴
گسترش موج اعتراضات به حضور یک نماینده سابق در دانشگاه؛
محیط آموزشی جای افراد فحاش نیست/ مطالبه دانشجویان جلوگیری از جذب نماینده سابق سراوان به عنوان عضو هیئت علمی است
 
برخی از دانشجویان مجتمع آموزش عالی سراوان نسبت به آغاز روند جذب محمد باسط درازهی نماینده سابق سراوان به عنوان عضو هیئت علمی معترض و خواستار عدم جذب وی در دانشگاه از وزارت علوم شدند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، در روزهای اخیر خبری مبنی بر آغاز روند جذب محمد باسط درازهی نماینده سابق شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در مجتمع آموزش عالی سراوان به عنوان عضو هیئت علمی در برخی از رسانه های کشور منتشر شد که این موضوع واکنش هایی را از سوی تشکل های دانشجویی به همراه  داشت.

  علاوه بر اعتراض تشکل های دانشجویی نسبت به این موضوع و ارسال نامه اعتراضی به وزیر علوم، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان نیز به دنبال این مطالبه روی کار آمد  و قرار شد این ستاد موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری کند.

جای انسان های فحاش در دانشگاه نیست

 در همین راستا بامری یکی از دانشجویان معترض به جذب محمد باسط درازهی به عنوان عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: یکی از دلایل اعتراض و واکنش دانشجویان به این موضوع فحاشی و رفتار ناشایست محمد باسط درازهی با کارمند گمرک و حواشی ایجاد شده پس از آن است.

 وی افزود: با چنین رفتاری قطعا به صلاح نیست که شخصی که کنترل بر روی رفتار خود ندارد عضو هیئت علمی  دانشگاه شود چرا که چنین رفتارها و واکنش هایی در شأن یک استاد دانشگاه نخواهد بود.


عدم جذب نماینده سراوان به عنوان عضو هیئت علمی مطالبه دانشجویان سراوانی است

 رئیسی یکی دیگر از دانشجویان سراوانی با اشاره به اینکه به عنوان یک دانشجو که در مجتمع آموزش عالی سراوان در حال تحصیل است در گفت و گو با خبرنگار ما، با تاکید بر اینکه حق دارد تا نسبت به چنین موضوعی معترض باشد، گفت: یکی از مطالبه های دانشجویان مجتمع آموزش عالی سراوان عدم جذب محمد باسط درازهی نماینده سابق شهرستان به عنوان عضو هیئت علمی و استاد در این دانشگاه است.

وی افزود: چه تضمینی وجود دارد که درازهی رفتاری که با کارمند گمرک انجام داد را در دانشگاه با دانشجویان انجام ندهد؟ فردی که بخاطر چند لحظه معطل شدن با فحاشی با یک کارمند ساده چنین برخوردی را انجام می دهد و موضوع را قومیتی و مذهبی جلوه می دهد جایی در دانشگاه ندارد.

این دانشجو معترض یه جذب نماینده سابق سراوان به عنوان عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی سراوان ادامه داد: فردی باید به عضو هیئت علمی دانشگاه درآید که واقعا شایسته چنین پستی باشد و به نحو احسن بتواند کارش را انجام دهد.


درازهی موجب سرافکندگی مردم استان شد

 دانشجوی دیگر نیز در گفت و گو با خبرنگار ما، به عنوان فردی که در مجتمع آموزش عالی سراوان  در حال تحصیل است به شدت مخالفت خود را با این موضوع مطرح کرد و ادامه داد: محمد باسط درازهی نماینده سابق سراوان نه تنها خدمتی به جامعه بشری نکرده بلکه با رفتار زشت و ناپسند خود به عنوان نماینده مردم سراوان موجب سر افکندگی این استان شده است.

وی خاطر نشان کرد: به عنوان عضوی از مجتمع آموزش عالی از وزارت علوم و مجتمع خواستارم تا به وی هیچ گونه مسئولیتی در دانشگاه داد نشود تا شاید اندکی در رفتار زننده خود تأمل کند.

این دانشجوی مجتمع آموزش عالی سراوان تصریح کرد: در کشوری زندگی می کنیم که ادب و رفتار اسلامی حرف اول را می زند  و افرادی که رفتار ناشایست دارند هیچ گونه جایگاه و مقبولیتی میان مردم ندارد حال چگونه بپذیریم فردی که با توهین به کارمند گمرک قصد داشت اهداف خود را پیش ببرد به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه منصوب شود.

وی با اشاره به اینکه رفتار ناپسند درازهی می تواند در دانشگاه نیز تأثیر گذار باشد، بیان کرد: در سیستان و بلوچستان شیعه و سنی در کنار هم با وحدت و همبستگی زندگی می کنند  اما نماینده سابق سراوان با حواشی  که ایجاد کرد هدفی جز تفرقه نداشت.


 انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۱۲۳


ارسال