پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵
رئیس مرکز بهداشت سراوان:
عدم حضور در تجمعات تنها راه قطع زنجیره انتقال کروناست/غربالگری خانه به خانه در سراوان آغاز شد
 
عبدالحمید بزرگ زاده از راه اندازی مرکز 16 ساعته، آزمایشگاه سیار و طرح غربالگری خانه به خانه در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در سراوان خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالحمید بزرگ زاده رئیس مرکز بهداشت سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: توصیه می شود مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و با عدم حضور در تجمعات، مراسمات ازدواج و خاکسپاری و عزاداری ها منجر به قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا شوند.

 وی افزود: تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا همکاری شهروندان آن هم با عدم حضور در تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

رئیس مرکز بهداشت سراوان ادامه داد: در راستای قطع زنجیره ویروس کرونا در سراوان 12 واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی پلمپ شد.

بزرگ زاده خاطر نشان کرد: مرکز 16 ساعته در روستای زنگیان با فعالیت دو پزشک، کارشناسان بهداشتی و بهورزان فعال شده است که بهورزان از هفته گذشته طرح غربالگری خانه به خانه را در این منطقه آغاز کرده اند.

 وی با اشاره به ادامه روند غربالگری خانه به خانه در منطقه زنگیان جهت ارائه آموزش های لازم در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، تصریح کرد:  تا کنون غربالگری 75 درصد مردم منطقه زنگیان توسط بهورزان انجام شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان در پایان گفت: جهت تسهیل در انجام کار آزمایشگاه سیار نیز در دو نوبت صبح و عصر در منطقه زنگیان راه اندازی شده است.

لازم به ذکر است در بازدیدی که روز گذشته شیخ زاده معاون فنی مرکز بهداشت استان از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی زنگیان داشت، گفت: از ابتدای همه گیری بیماری کرونا در منطقه زنگیان سراوان تاکنون از 140 نفر مشکوک در این مرکز نمونه برداری کرونا انجام شده که از این تعداد 36 مورد مثبت شده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۲۱۲


ارسال