چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۳
جاده های خاکی منجر به عدم توسعه سراوان شد؛
130 کیلومتر آسفالت سهم مردم بم پشت از 800 کیلومتر محور مواصلاتی/ عدم تخصیص به موقع اعتبارات زمان آسفالت سازی را طولانی کرده است
 
اهالی منطقه بم پشت شهرستان سراوان از عدم آسفالت جاده های بین روستایی این منطقه ابراز گلایه و خواستار رسیدگی مسئولین مربوطه شدند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، از دیرباز راه ها یکی از مسیرهای ارتباطی میان روستاییان و شهر ها و استان ها به شمار می رود که آسفالت بودن مسیرهای مواصلاتی از اهمیت ویژه ای برای تردد آسان  و توسعه هر منطقه برخوردار است. 

اما یکی از مهم ترین مشکلاتی که در منطقه مرزی بم پشت سراوان بیش از دیگر موضوعات موجب گلایه و ابراز نگرانی اهالی این بخش شده، خاکی بودن جاده های بین روستایی در این خطه از کشور است. 

 اهالی بخش بم پشت شهرستان سراوان از خاکی بودن محورهای این منطقه به شدت گلایه مند و خواستار آسفالت جاده های بین روستایی این منطقه شدند. 

از سوی دیگر وجود پیچ های خطرناک و چاله و چوله در محور مواصلاتی سراوان_بم پشت و جاده های میان روستایی این منطقه منجر به نارضایتی رانندگان خودروهای ترانزیتی و مردم منطقه شده است. 
 

            
جاده های خاکی بم پشت امان مردم را برید
سید زاده یکی از اهالی منطقه بم پشت در گفت و گو با شستون با بیان اینکه اکثر مسیرهای مواصلاتی بخش بم پشت دارای مشکل است، ادامه داد: از شهر سیرکان تا منطقه کشتگان تقریبا ۵۰ کیلومتر مسافت هست اما چهار ساعت به طول می انجامد تا این مسافت با خودرو طی شود. 

وی ادامه داد: بیشتر مسیر های بخش مرزی بم پشت دارای چاله و چوله است که تردد را برای خودروهای این منطقه با مشکل مواجه کرده است.

سید زاده گفت: با توجه به خاکی بودن جاده های بین روستایی مشکلات فراوانی برای مردم به وجود آمده تا جایی که در انجام برخی از کارهای روزمره اهالی منطقه اختلال به وجود آمده است. 


                 
راه هی خاکی باعث محرومیت منطقه بم پشت شده است
قلندرزهی یکی دیگر از اهالی منطقه بم پشت با بیان اینکه اهمیت راه برای بشریت امری بدیهی است به مثابه رگ های حیات بشری هستند، گفت: مشکل عمده بخش بم پشت در شهرستان سراوان راه می باشد که از دیر باز مورد توجه قرار نگرفته و باعث محرومیت این منطقه در بخش های مختلف شده است. 

وی افزود: چندین بار با شرکت های مختلف برای بهسازی روستاهای منطقه گفت و گو شده اما به خاطر نبود راه استاندارد و مناسب حاضر نیستند در منطقه کار کنند.

قلندر زهی با اشاره به اینکه از 870 کیلومتر راه روستایی در بخش بم پشت کمتر از دویست کیلومتر جاده آسفالت است، خاطر نشان کرد: چندین شرکت در حوزه راه در حال کار هستند ولی متاسفانه به دلیل عدم پرداخت بودجه  توسط دولت در حال تعطیلی هستند که  پروژه جاده روستای ناگ پهن را می توان از جمله پروژه هایی نام برد که پس از گذشت چند سال از آغاز این پروژه نیمه کاره رها شده و هیچ مسئولی پاسخگو نیست. 

            
عدم تخصیص اعتبارات لازم زمان اجرا را طولانی تر کرده است
عبدالعلیم درازهی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: در خصوص پروژه های راه سازی بخش بم پشت در حال حاضر نزدیک به 140 کیلومتر قرار داد دارند که اکثرا کارگاه ها فعال و در حال پخش آسفالت هستند. 

وی با اشاره اینکه در این منطقه پنج کارگاه در حال فعالیت است، افزود:  با توجه به حجم و گستردگی منطقه مدت زمان اجرای پروژه ها کمی طولانی تر می شود. 

رئیس اداره راه و شهرسازی سراوان خاطر نشان کرد: از سوی دیگر اعتبارات پیش بینی شده برای انجام پروژه های راه سازی به موقع دریافت نمی شود عدم تخصیص اعتبارات لازم زمان اجرا را طولانی تر کرده است. 

درازهی تصریح کرد: در کل می توان گفت همه پروژه ها در حال اجرا است که به محض ابلاغ تخصیص ها، بر اساس تعهداتی که دارند تا پایان سال 1400، پروژه 140 کیلومتر راه روستایی این منطقه به پایان رسد. 

وی گفت: محورهای ارتباطی در سطح بخش بم پشت بالای 800 کیلومتر جاده خاکی است که تقریبا 130 کیلومتر آن آسفالت و 140 کیلومتر دیگر در دست اقدام است. 

رییس اداره راه و شهرسازی سراوان اذعان کرد:  با توجه به اینکه منطقه بم پشت وسیع و کوهستانی است، بقیه مناطق کد پروژه ندارند که آسفالت محورهای منطقه انجام شود. 


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۴۸۱


ارسال